ABC’den yeni bir Marvel dizisi geliyor

Son haberlere göre Marvel ve ABC, kadın bir karakterin başrolde yer alacağı yeni dizi için görüşme halinde

0

ABC, yeni bir dizi için Marvel ile görüşmelere başladı. 2012 yılında The Avengers filmi ile temeli atılan Marvel Sinematik Evreni’nin televizyondaki ilk adımlarından olan Agents of Shield dizisini yayınlayan ABC, bu dizi için The Avengers’da Phil Coulson’a hayat veren ve Loki tarafından öldürülen Clark Gregg’i tekrar canlandırarak başrole getirmişti. Bu zamana kadar en uzun süre devam eden Marvel dizisi olan Agents of Shield, yedinci sezonuyla beraber ekranlara veda ederek ABC’nin yayın takviminde büyük bir boşluk bırakacak.

Yedinci sezonuyla sona erecek olan Agents of Shield, en uzun süren Marvel dizisi konumunda

ABC, daha önce de yeni bir Marvel dizisi için girişimlerde bulunmuştu. Bunlardan Agent Carter iki sezonun ardından final yaparken, büyük beklentilerle yayınlanan Inhumans’ın ise henüz fragmanlarından dahi ilk sezonun ötesine gitmeyi başaramayacağı anlaşılıyordu. Bu başarısız denemelerden sonra ABC, Agents of Shield’ın yerini alabilecek bir dizi için Marvel ile olan görüşmelerine devam ediyor.

Deadline’ın haberine göre Marvel ve ABC, kadın bir karakterin başrolde yer alacağı yeni dizi için görüşme halinde. Dizinin ne zaman yayınlanacağı ya da hangi karakterleri içereceği hakkında bilgi verilmese de, daha önce planlanan dizilerden herhangi biri olmadığı söyleniyor.

ABC’nin daha önce giriştiği Marvel dizisi projeleri arasında birçok başlık bulunuyor. Bunların başında Damage Control, Marvel’s Most Wanted, bir adet Jessica Jones benzeri dizi ve ismi açıklanmamış bir John Ridley projesi bulunuyor. Bu yapımların ekrana taşınma süreci başarıyla tamamlanamadığından, söz konusu yeni proje bunlardan biri olmayacak.

Agent Carter dizisi, iki sezonun ardından ekranlara veda etmişti

Agents of Shield’ın sona ermek üzere olması, ABC’nin yeni proje için hızını artırmasına neden oldu. Marvel’ın televizyon ekranlarında boy gösterebilecek birçok kadın karakteri olsa da, ABC ve Marvel arasındaki anlaşmanın detayları çok daha farklı. Bu anlaşmaya göre, ABC yalnızca Marvel Stüdyoları ve Kevin Feige’nin filmlerde hiçbir şekilde kullanmayı düşünmediği karakterleri dizilerinde barındırabilecek. Bu nedenle aklımıza ilk gelebilecek karakterlerin ABC’nin yeni projesinde yer alamayacağını söyleyebiliriz.

Agents of Shield yeni sezon ne zaman yayınlanacak?

Gelen bilgilere göre, Agents of Shield dizisinin final yapacağı yedinci sezonunun ana konusu zamanda yolculuk olacak. Bu nedenle ABC’nin yeni projesinde yer alacak karakterleri zaman yolculuğu aracılığıyla evrene dahil etmesi zor olmayacaktır. Agents of Shield’ın yedinci sezonu, on üç yeni bölümüyle beraber 2020’de yayınlanacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz