American Horror Story 10. Sezon: Çıkış tarihi ve oyuncu kadrosu

En popüler korku dizilerinin başında gelen American Horror Story, onuncu sezonuyla ekranlardaki yerini almak üzere. Dizinin yeni sezonunda geri dönecek isimler kimler?

0

American Horror Story’nin onuncu sezonuna dair ilk detayların ortaya çıkmaya başlamasıyla birlikte oyuncu kadrosu da belli oldu. Dizinin yaratıcısı Ryan Murphy, kişisel Instagram hesabından paylaştığı iki gönderiyle dizide yer alacak yeni isimlerin yanı sıra ana kadrodan dönüş yapacak oyuncuları da açıkladı. FX, dizinin en az 2023 yılına dek sürecek üç yeni sezona onay vermişti.

Macaulay Culkin, yeni sezonda AHS kadrosuna katılacak isimlerden biri

American Horror Story, ilk olarak 2011 yılında Murder House ile televizyon ekranlarına adımını attı. Korku temalı dizi modern televizyonlarda antoloji formatıyla ekranlara gelen ilk yapımlardan biri oldu. Her sezon yepyeni bir hikayeye sahne olsa da, Murphy aynı oyuncuları farklı rollerde kullanmayı tercih etti. Yıllardır ilgiyle takip edilen dizi bugüne dek kendi hikayeleri ve karakterleri arasında paylaşılmış bir evren oluşturmayı başardı.

American Horror Story onuncu sezonda geri dönecek isimler belli olmuş durumda. Macaulay Culkin gibi yeni yüzler kadroya dahil olurken, Emma Roberts gibi tanıdık isimler ise yeni sezonda yer almayacak. İşte American Horror Story yeni sezonda geri dönecek oyuncular!

Evan Peters

Peters, dokuzuncu sezon dışında dizinin tüm sezonlarında boy gösterdi. Dizi süresince birbirinden farklı birçok karaktere hayat veren başarılı aktör, Ryan Murphy’nin değişmez isimlerinden biri konumunda. Peters’ın en akılda kalan AHS karakterleri arasında Tate Langdon, Kit Walker, James March, Jimmy Darling ve Kai Anderson yer alıyor.

Kathy Bates

Hayranların geri dönüşünü merakla beklediği isimlerden bir diğeri olan Kathy Bates, kısa bir aranın ardından kadroya yeniden dahil oldu. Aktris, son olarak sekizinci sezonda Miriam Mead rolüyle seyirci karşısına çıkmıştı. Bates, AHS evrenine ilk girişini 2013 yılındaki Coven ile gerçekleştirdi. Sevilen isim dizide Ethel Darling, Iris, Agnes Mary Winstead ve Thomasin White gibi karakterlere hayat verdi.

Leslie Grossman

Grossman, AHS evrenine daha geç katılmış olsa da dizinin kemik kadrosunda kendisine yer bulmayı başardı. Aktris, diziye ilk olarak 2017 yılında Apocalypse’de canlandırdığı Meadow Wilton karakteri ile dahil oldu. Daha sonraki sezonda ise Coco St. Pierre Vanderbilt karakteriyle hikayede yer alan isim, onuncu sezonda geri dönenler listesinde bulunuyor.

Billie Lourd

Billie Lourd, Ryan Murphy ile ilk olarak Fox dizisi Scream Queens’de birlikte çalıştı. Lourd, dizinin iptal edilmesinin ardından AHS evrenine katılarak Winter Anderson karakterini canlandırdı. Genç aktris sonraki sezon ise dünyayı Deccal’dan kurtaran genç cadı Mallory olarak seyirciyle buluştu. Lourd’un hayat verdiği bir diğer karakter ise birtakım güçlerle karanlık bağlantıları bulunan Montana Duke oldu.

Adina Porter

Çoğu AHS izleyicisi Adina Porter’ı altıncı sezondaki Lee Harris rolüyle anımsasa da kendisi diziye ilk sezonda dahil olan isimlerden biri. Aktris, beş yıllık aranın ardından geri dönüş yapmadan önce ilk sezonda yer alan bir bölümde Sally Freeman karakterini canlandırdı. Porter, bu isimlerin yanında Beverly Hope ve Dinah Stevens gibi karakterlerle de hikayelerde yer aldı.

American Horror Story 10. sezon çıkış tarihi

American Horror Story’in 10. sezonuyla 2020 yılının sonlarına doğru televizyon ekranlarında olması bekleniyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz