Ben Affleck Batman rolünden neden ayrıldığını açıkladı

Ünlü aktör Ben Affleck, Batman rolüne neden veda ettiğine dair açıklamalarda bulundu.

0

Ben Affleck, uzun süren bir sessizliğin ardından The Batman projesinden neden ayrıldığına dair açıklamalarda bulundu. Affleck’e göre Justice League filminin prodüksiyon aşamasında yaşanan zorluklar ünlü aktörün DCEU için solo bir Batman filmi çekme hevesini baltaladı. 2017 yılında vizyona giren Justice League birçok kez baştan yazılmış, tekrar çekilmiş ve Zack Snyder’ın kişisel nedenlerle projeden ayrılmasıyla vizyon değişikliğine uğramıştı.

Zack Snyder, kızının ölümünün ardından Justice League projesinden ayrılmıştı

Ben Affleck, 2003 yılındaki Daredevil filminde canlandırdığı Matt Murdock’un ardından süper kahraman rollerine bir daha yanaşmayacağını söylemişti. Fakat Zack Snyder’ın Kara Şövalye’ye dair farklı vizyonu Affleck’in bu kararını değiştirdi. Ünlü aktör sıkı bir antreman programına girerek bugüne dek ekranlara gelen en yapılı Batman olarak seyirci karşısına çıktı. Affleck’in Batman’i karakterizasyon açısından bazı noktalarda eleştirilse de Frank Miller’ın The Dark Knight çizgi romanlarına benzer noktalar taşıyordu.

Batman v Superman: Dawn of Justice, hayranlar tarafından büyük bir hayal kırıklığı olarak görülse de Ben Affleck’in karanlık Batman performansı beğeni topladı. Dawn of Justice’in bu başarısızlığı Warner Bros’u harekete geçirdi ve Justice League filmi Joss Whedon ile 80 sayfa yeni senaryonun yanı sıra 214 dakikalık süresini 120 dakikaya indirdi.

Ben Affleck’in Batman’i hayranlar tarafından olumlu yorumlar aldı

Justice League’den sonra Affleck alkol problemleri yaşamasına rağmen kısa sürede toparlanarak eski lisesinin basketbol takımına koçluk yapması istenen bir alkoliği canlandıracağı The Way Back filmine dahil oldu.

Affleck, daha önceki açıklamalarında The Batman projesinden ayrılma sebebini istediği senaryoyu kabul ettirememek olarak göstermişti. Aktörün yeni açıklamasına göre kendi senaryosu kabul görse de, bir önceki filmde yaşadığı süreç kendisini alkol problemlerine yeniden döndürmeye yaklaştıracağından projeden ayrılma kararı aldı.

The Batman filmi Ben Affleck’in ayrılığının ardından Matt Reeves ve Robert Pattinson’a emanet edildi. Affleck ise Ridley Scott’ın yönetmenlik koltuğunda oturacağı 14. yüzyıl dönem filmi The Last Duel’in senaryosunu Matt Demon ile ortak şekilde yazacak. The Last Duel, ikilinin Good Will Hunting filminden bu yana ortak yazacakları ilk proje. Robert Pattinson’ın Batman rolünü üstleneceği The Batman filminin ise 2021 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz