Better Call Saul 5. Sezon: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

Jimmy McGill, yerini Saul Goodman'a bırakacak mı? Better Call Saul dizisinin beşinci sezonu ne zaman yayınlanacak?

0

İlk olarak 2008 yılında televizyon ekranlarındaki yerini alan ve 2013 yılında final yapmasına rağmen televizyon tarihinin en çok konuşulan yapımlarından biri olmayı başarmış Breaking Bad, bunu en çok Vince Gilligan’a borçlu. Geçtiğimiz aylarda El Camino: A Breaking Bad Movie ile Jesse Pinkman’ın hikayesine noktayı koyan Gilligan, Walter White’ın en tepeye yükselişini izlediğimiz bu maceranın tek seferlik bir başarı olmadığını birden çok kez kanıtladı. Gilligan, Breaking Bad sonrası bazıları için ana eserden daha başarılı bir spin-off dizisiyle karşımıza çıktı: Better Call Saul.

Better Call Saul 5. sezon konusu ne?

Jimmy McGill, Mike Ehrmantraut ve Nacho Varga beşinci sezon için geri dönmeye hazırlanıyor. Dizi, dördüncü sezonuyla birlikte Jimmy ve Mike’ın karakterleri üzerindeki Breaking Bad hikayesine giden karanlık dönüşü yakından ele almaya başlamıştı. Dördüncü sezonun sonunda Jimmy, Breaking Bad dizisindeki Saul Goodman kimliğine dönüşümü yolunda en önemli adımı atarken Mike ise Gustavo Fring’in meth laboratuvarının yapımından sorumlu Alman bir mühendisi öldürmüştü.

Better Call Saul dizisinin altıncı sezonuyla birlikte ekranlara veda etmesi bekleniyor. Bu durumda beşinci sezon, karakterlerin suç dünyası içerisinde ilk kez karşımıza çıktıkları haline gelmeleri yolunda hayati adımları gözler önüne serebilir. Karakterler kendileriyle ilk karşılaştıklarımız hallerinden çok uzakta olsalar da, gelecekteki konumlarına gelebilmeleri için önlerinde halen birkaç basamak var.

Better Call Saul 5. sezon çıkış tarihi

Better Call Saul dizisinin merakla beklenen beşinci sezonu 23 Şubat tarihinde ilk bölümüyle birlikte AMC’de yayınlanacak.

Better Call Saul 5. sezon karakterleri

  • Jimmy McGill / Saul Goodman (Bob Odenkirk)

Jimmy, yani Saul, beşinci sezonla birlikte hukuk kariyerine geri dönecek gibi görünüyor. Jimmy, abisi Chuck McGill’in ölümünün ardından psikolojik olarak zor zamanlar geçirmişti. Dördüncü sezon karakterin iyi niyetli halinden tamamen koparak, Breaking Bad dizisinden tanıdığımız sahtekarlık düzenine geçişine ağırlık verdi. Tüm bunlara rağmen Jimmy McGill ve Saul Goodman, halen iki farklı karakter olarak göze çarpıyor. Beşinci sezon bu iki kimlik arasındaki sınırları tamamen bulanıklaştırabilir.

  • Kim Wexler (Rhea Seehorn)

Jimmy’nin romantik bağlarının bulunduğu ve çoğu zaman destekçisi olarak yanında yer aldığı Kim Wexler, dördüncü sezon finalinde kendisinin Saul Goodman olarak hukuk hayatına dönme kararını şaşkınlıkla karşılamıştı. Kim, dördüncü sezonda Jimmy’nin sahtekarlık işleriyle yakından ilgilenmeye başlasa da kendisinin isminin Breaking Bad dizisinde hiç geçmiyor oluşu, Jimmy ile bir noktada anlaşmazlık yaşayacaklarının sinyallerini veriyor.

  • Mike Ehrmantraut (Jonathan Banks)

Mike, dizide şu ana kadar şiddet içeren herhangi bir iş yapmaya gönüllü olmasa da dördüncü sezon finalinde istemeyerek de olsa Gus’ın laboratuvarında görevli Alman mühendisi öldürmesi karakter açısından önemli bir dönüm noktası oldu. Gus’ın emriyle gerçekleşen bu olay Mike’ı derinden yaralasa da, kendisi Breaking Bad dizisinde patronuna karşı son derece sadık bir karakterdi. Beşinci sezon, Mike’ın dışarıdan gelen biri olarak Gustavo Fring’in sağ kolu olma yolunda neler yaşadığına odaklanabilir.

  • Gustavo Fring (Giancarlo Esposito)

Better Call Saul dizisi ilk karşımıza çıktıklarında suç dünyasının dibine batmış karakterlere sempati duymamızı sağlayacak geçmiş hikayeleri sunsa da, içlerinden bir karakter her zaman korku verici suç dehası olmaya devam etti: Gustavo Fring. Kendisinin dizideki hikayesinin büyük bir bölümü Salamanca ailesini yok etmek üzerine.

Dizinin dördüncü sezonunun finaliyle birlikte Lalo Salamanca, Gus’ın planlarından haberdar olmuştu. Mühendisin öldürülmesinin ardından laboratuvarın yapım süreci karmaşık bir hal alacak gibi. Kendisinin sonunun ne şekilde geleceğini çoktan biliyor olsak da, karakterin suç dünyasındaki iktidar mücadeleleri halen heyecan verici.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz