BoJack Horseman neden iptal edildi?

Netflix'in ilk orijinal yapımlarından olan BoJack Horseman neden iptal edildi?

0

BoJack Horseman dizisinin yaratıcısından gelen açıklamaya göre altıncı sezonla birlikte ekranlara veda etme kararı kendileri tarafından verilmedi. Antropomorfik hayvanların insanlarla birlikte yaşadığı bir toplumda geçen BoJack Horseman, 2014 yılının Ağustos ayında prömiyerini yaparak dijital yayın platformu Netflix’in House of Cards ile birlikte ilk orijinal yapımlarından biri olmuştu. Dizinin ilk yayınlandığı dönem beklentiler oldukça düşük olsa da BoJack, kısa süre içerisinde hatrı sayılır bir hayran kitlesi topladı. Dizinin üzerinde topladığı bu ilgi altı sezon boyunca depresyon, cinsiyetçilik ve ırkçılık gibi birçok gerçek problemi de kendi diliyle ele almasına aracı oldu.

Raphael Bob-Waksberg tarafından yaratılan BoJack Horseman, Will Arnett‘in seslendirdiği ve Los Angeles’da yaşamını sürdüren eski sitcom yıldızı BoJack’in hayatını merkez alıyor. Dizinin kadrosunun geri kalan kısmında ise Alison Brie ve Aaron Paul gibi isimler var. BoJack Horseman, kemik kadrosunun yanında altı sezonluk yayın hayatı boyunca birçok farklı ünlü ismi de konuk olarak ağırladı.

BoJack Horseman, altı sezon boyunca birçok gerçek hayattan birçok farklı problemin üzerinde durmayı ihmal etmedi

BoJack Horseman hayranları bu yılın başında gelen bir haberi şaşkınlıkla karşılaşmıştı. Yapılan duyuruda BoJack Horseman dizisinin altıncı sezonla birlikte ekranlara veda edeceği belirtildi. İki yarıya ayrılan final sezonunun ilk bölümleri geçtiğimiz hafta yayınlanmıştı. Final sezonunun kalan kısmı ise Ocak ayında yayınlanacak.

Vulture’a konuşan Bob-Waksberg, eğer karar tamamen kendisine ait olsaydı dizinin bir süre daha final konusunu açmamış olacağını söyledi. Röportaj esnasında iptal kararını şaşkınlıkla karşıladığını ve dizinin uzun yıllar daha devam edeceğini düşündüğünü söyleyen Bob-Waksberg, tüm bunlara rağmen Netflix’in iptal konusunda kendisine önceden haber verilmesini memnuniyetle karşıladığını belirtti.

”Biliyorsunuz, sonuç olarak bu bir iş. Onlar kendileri için en doğrusunu yapmak zorunda ve altı sezon bir televizyon dizisi için oldukça yerinde bir devamlılık. Bu işi bu kadar sürdürebilmemizden çok mutluyum. Bu garip bir dizi ve Netflix’te bulunan çoğu yapım ikinci sezonu için dahi onay alamıyor. Sanırım çıkış yaptığımız yaz ayında başka herhangi bir alternatif olmadığı için oldukça şanslıydık. İnsanlar bir şekilde diziyi keşfetti ve olup biteni çok sevdi. Ayrıca inanıyorum ki Netflix de tüm bu süreçte diziye dair inancını korudu.”

Bob-Waksberg, röportaj esnasında diziyi başka bir yerde devam ettirme konusunda gelen soruları tamamen reddetmese de yakın dönemde böyle bir planları olmadığını belirtti. Dizinin yaratıcısı, iptal kararının kendi kreatif kararları olmamasına rağmen altıncı sezonda gerçekleşecek final ile birlikte hikayeye ve karakterlere hak ettikleri vedanın yapılacağının altını çizdi.

BoJack, Los Angeles’da hayatını devam ettirmeye çalışan eski bir sit-com yıldızı

Görünüşe göre Netflix’in ilk orijinal işlerinden olan BoJack Horseman dizisinin iptali kreatif olarak alınmış bir karar değil. Netflix, daha önce birçok sevilen diziyi beklenmedik zamanlarda iptal ederek hayranların çeşitli platformlarda sevdikleri dizilerin geri dönmeleri için imza toplamalarına yol açmıştı.

BoJack Horseman dizisinin final sezonunun ilk kısmı Netflix’te yayınlandı. Final sezonunun ikinci kısmı Ocak ayında yayınlanacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz