Crisis on Infinite Earths: İlk bölümde gözüken sürpriz isimler

The CW'nun yeni crossover hikayesi Crisis on Infinite Earths, Supergirl dizisinin yeni bölümüyle birlikte başladı. İlk bölümde hangi sürpriz isimler yer aldı?

0

The CW’nun uzun süredir beklenen Crisis on Infinite Earths hikayesi Supergirl dizisinin yeni bölümüyle birlikte başladı. DC’nin günümüze kadar televizyon ekranlarında yer alan birçok farklı yapımından karakterleri konuk eden crossover, hiç beklenmedik isimlerin kısa süreli de olsa aynı evreni paylaştıklarını hatırlatmalarına sahne oldu. Görünüşe göre Crisis on Infinite Earths yalnızca The CW kahramanlarına değil, DC ve televizyon evreninin popüler isimlerine de yer verecek.

Supergirl dizisinin beşinci sezonunun dokuzuncu bölümü ile başlayan Crisis on Infinite Earths, bölümün başındaki açılış sahnesiyle birlikte Monitor karakterinin sesi aracılığıyla seyircileri Multiverse’ün yaratılışına götürdü. Çoklu evrenleri tanıtan bu açılış sahnesiyle birçok tanıdık yüzü görme şansı yakaladık.

İşte Crisis on Infinite Earths ilk bölümde gözüken sürpriz isimler!

Alexander Knox (Robert Wuhl)

Bölümün ilk cameosu hiç beklenmedik bir yapımdan geldi. Ünlü yönetmen Tim Burton’ın 1989 yılında vizyona giren Batman filminde Alexander Knox karakterine hayat veren Robert Wuhl açılış sahnesine görünen isimler arasındaydı. Wuhl tarafından canlandırılan Knox, Gotham’ın gökyüzü kırmızıya dönerken gazete okuduğu bir sahneyle ekranlarda yer aldı. Knox, 1989 yapımı filmde Gotham Globe için çalışan bir gazeteciydi. Kendisinin yer aldığı evrenin ismi ise filmin çıkış tarihine yapılan bir gönderme olarak Earth-89.

Hawk ve Robin (Alan Ritchson ve Curran Walters)

Açılış sahnesinin bir diğer konuğu ise DC Universe’de ikinci sezonunu geçtiğimiz haftalarda tamamlayan Titans dizisinden geldi. DC’nin televizyon cephesinde en çok izlenen dizilerden biri olan Titans, şu ana dek The CW dizileriyle herhangi bir bağlantı içermedi. İki evren arasındaki ilk bağ ise Crisis on Infinite Earths ilk bölümünde Titans dizisinden Hawk ve Robin karakterlerinin gözükmesiyle gerçekleşti. Ayrıca Titans dizisinde Hawk karakterine hayat veren Ritchson, yıllar önce Smallville‘de Aquaman’i canlandırmıştı.

Dick Grayson (Brut Ward)

Sıradaki cameo ise oldukça eski bir yapımdan geliyor. Sahne sırasının Earth-66’e gelmesiyle birlikte uzun süre boyunca televizyon tarihinin en popüler Robin’i kabul edilen Brut Ward‘ı görme şansı yakaladık. Ward, 1966 yapımı Batman dizisi ve sonrasında birden çok filmde Dick Grayson / Robin karakterini canlandırmıştı. 1966 tarihli Batman dizisi günümüzde dahi DC’nin televizyonlardaki en sevilen yapımlarından biri olarak hatırlanıyor.

The Ray (Russell Tovey)

Karşılaştığımız bir diğer dünya ise Earth-X oldu. 2017 yılındaki Arrowverse crossover bölümleri de Earth-X’e bir ziyarette bulunmuştu. Kahramanların kötü versiyonlarını barındıran bu dünyada Oliver Queen ve Supergirl gibi ilginç birliktelikler de yaşanıyor. Earth-X ayrıca içlerinde The Ray karakterinin de bulunduğu Freedom Fighters ekibinin dünyası. Açılış sahnesinde gördüğümüz kadarıyla The Ray, Crisis on Earth-X’de yaşanan olayların ardından halen özgürlük için savaş veriyor.

Doomsday Prophet (Wil Wheaton)

Earth-38, yani Supergirl’in dünyası, kameranın fazlasıyla tanıdık bir kıyamet günü habercisine çevrilmesine aracı oldu: Wil Wheaton. Wheaton, özellikle bilim kurgu izleyicileri tarafından yakından tanınan bir isim. Stand by Me filmi ve Star Trek: The Next Generation dizisiyle tanınan aktör, The Big Bang Theory ve Teen Titans Go! gibi yapımlarda da yer aldı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz