Defending Jacob: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

Geçtiğimiz on yıla Kaptan Amerika karakteriyle damgasını vuran Chris Evans, bu kez Apple'ın yayın platformu Apple TV+ ile seyirci karşısına çıkacak. İşte Evans'ın başrolünde yer alacağı Defending Jacob dizisi hakkında ilk bilgiler!

0

Geçtiğimiz yıl çıkışını gerçekleştiren Apple TV+, yeni orijinal yapımlara imza atmaya devam ediyor. The Morning Show, See ve Servant gibi dizilerle ilgi toplayan dijital yayın platformu, bu kez başrolünde ünlü aktör Chris Evans’ın yer alacağı karakter odaklı bir hikayeyi seyircilerle buluşturacak: Defending Jacob. Son olarak Rian Johnson’ın Knives Out filminde rol alan Chris Evans, uzun yıllar Captain America karakterine hayat verdiği MCU’dan ayrıldıktan sonra iknoik rolünün dışına çıkma fırsatı bulmuştu.

Chris Evans, dizide Andy Barber karakterine hayat verecek

Apple TV+ yeni içerikler konusunda en büyük rakiplerinden Disney+’ın aksine çok daha üretken bir takvimle ilerliyor. 2019 yılının Kasım ayında çıkışını gerçekleştiren platform HBO, Netflix ve Amazon Prime Video gibi ciddi rakiplerin arasına konumlanmayı başarabilmek için birçok ünlü isimle anlaşma imzaladı. Ünlü isimlerden oluşan oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken The Morning Show ve See dizileri Apple’ın yeni platformu için ilgi çekmeyi başarsa da, her iki yapım da eleştirmenlerden karışık notlar aldı.

Defending Jacob dizisinin konusu ne?

2012 yılında yayınlanan aynı isimli bir kitabın televizyon uyarlaması olan Defending Jacob, Apple TV+ platformunda her Cuma olmak üzere haftalık şekilde yayınlanacak. Bir avukat olan Andy Barber’ı (Chris Evans) merkezine alan hikayede Barber, adalete olan yeminli görevi ve koşulsuz bir biçimde sevdiği oğlu arasında tercih yapmak zorunda kalacak.

Newton, Massachusetts’te geçen hikaye Chris Evans’ın doğduğu Sudbury’e de oldukça yakın. Evans, daha önce Boston şehrine olan sevgisini birçok kez dile getirmişti.

Defending Jacob oyuncu kadrosu

Michelle Dockery ve Jaeden Martell

Defending Jacob dizisinin başrolünde geçtiğimiz on yılda Captain America rolüyle milyonlarca kişinin tanıdığı bir isim haline gelen Chris Evans yer alıyor.

Dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler ise Michelle Dockery, Jaeden Martell ve J.K Simmons olacak. Kadronun geri kalanının hangi karakterleri canlandıracağı ise henüz açıklanmış değil.

Defending Jacob dizisinin yaratıcısı Mark Bomback (Total Recall), yazarlık ve baş yapımcılık görevini üstlenecek. Dizinin yönetmenlik koltuğunda ise Headhunters ve The Imitation Game yapımlarıyla tanınan Morten Tyldum oturuyor.

Defending Jacob ne zaman yayınlanacak?

Defending Jacob, 24 Nisan tarihinde Apple TV+ platformunda yayınlanacak. Dizinin her Cuma olmak üzere haftalık şekilde yayınlanması planlanıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz