Doctor Who 12. Sezon: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

Televizyon ekranlarının en uzun soluklu dizilerinden Doctor Who yeni sezonuyla ne zaman geri dönüyor? Dizinin on ikinci sezonunda hangi isimler yer alacak?

0

Doctor Who evreninin ilk kadın Doktor’u olarak ilk sezonunu geride bırakan on üçüncü Doktor Jodie Whittaker, on ikinci sezonla birlikte yeni maceralara atılmaya hazırlanıyor. 2019 yılının ilk aylarında Güney Afrika’da başlayan çekimler, geçtiğimiz ay sonlanmıştı.

Doctor Who’nun on birinci sezonu çoğunlukla olumsuz yorumlarla karşılaşsa da dizinin uzun yıllardır en çok izlenen sezonu olmayı başardı. Paylaşılan verilere göre Jodie Whittaker‘ın on üçüncü Doktor olarak ilk kez ekranlarda yer aldığı on birinci sezon bölüm başına ortalama 8.6 milyon izleyiciye ulaştı.

Doctor Who 12. sezon fragmanı

Doctor Who 12. sezon ilk fragmanı 23 Kasım tarihinde yayınlandı.

Doctor Who 12. sezon yazar ve yönetmen kadrosu

Yazar ve yönetmen kadrosuyla her sezon adından sıkça söz ettiren Doctor Who, on ikinci sezonda yeni isimleri kadrosunda bulunduracak. BBC tarafından onaylanan bilgiye göre yeni sezonun yazar ekibinde Nina Metivier (The A List), Maxine Alderton (The Worst Witch) ve Charlene James (A Discovery of Witches) gibi isimler yer alıyor. Nida Manzoor (Lady Parts), Emma Sullivan (Call The Midwife), Jamie Magnus Stone (The Last Dragonslayer) ve Lee Haven Jones (The Bay) ise yönetmen kadrosuna katılan yeni isimler.

Chris Chibnall, bu sezon da showrunner görevini üstlenecek

Yeni isimlerin yanı sıra on birinci sezonda da görev almış Vinay Patel (‘Demons of The Punjab’), Ed Hime (‘It Takes You Away’), ve Pete McTighe (‘Kerblam!’) yeni sezon için yazarlık görevini bir kez daha üstlenecek.

Doctor Who 12. sezon oyuncu kadrosu

Son paylaşılan haberlere göre Doctor Who dizisinin on ikinci sezonu ilk bölümüyle birlikte iki büyük ismi konuk edecek: Lenny Henry ve Stephen Fry.

Lenny Henry ve Stephen Fry

İkilinin hangi rollerde yer alacağı ise henüz açıklanmadı.

Yapılan açıklamada ikilinin Doctor Who evrenine ilk kez giriş yapacakları belirtilse de iki ünlü isim de daha önce Doctor Who ile ilgili bazı yapımlarda yer aldı. Fry, 2001 yılında BBC’nin web sitesinde animasyon olarak yayınlanan Death Comes To Time için The Minister Of Chance karakterini seslendirirken Henry ise The Lenny Henry Show için Doctor Who temalı bir skeçte rol aldı.

Peter Capaldi‘nin ardından Doktor rolünü üstlenen Jodie Whittaker, on üçüncü Doktor olarak on ikinci sezonda da yer alacak.

Doctor Who 12. sezon konusu

Doctor Who 12. sezon konusu hakkında onaylanan ilk bilgilere göre Judoon ırkı uzun bir sürenin ardından Zaman Lordu ile mücadelesine geri dönüyor. 2007’de yayınlanan Smith and Jones isimli bölümde onuncu Doktor ve Martha Jones ile karşı karşıya gelen Judoon ırkı, gergedan kafalı intergalaktik kanunsuzlardan oluşuyor.

Neil Stuke (Doctor Foster) ise Judoon bölümünde konuk oyuncu olarak yer alacak.

Doctor Who 12. sezon çıkış tarihi

Doctor Who 12. sezon 2020 yılının ilk aylarında yayınlanacak. Dizinin yeni sezonu için kesinleşmiş bir yayın tarihi yok.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz