Doctor Who 12. sezon ne zaman yayınlanacak?

Doctor Who dizisinin merakla beklenen on ikinci sezonu ne zaman yayınlanacak?

0

BBC’nin resmi Doctor Who Twitter hesabından yayınlanan bir fotoğraf, Doctor Who hayranlarını heyecanlandırmaya yetti. Jodie Whittaker‘ın Doktor’unun TARDIS’ten çıkarken bir görüntüsünü içeren görsel, BBC’nin yakın zamanda Doctor Who dizisinin yeni sezonuna dair bir teaser yayınlayacağının habercisi olabilir.

Jodie Whittaker, 2018 yılında ilk kez üstlendiği Gallifrey’in zaman ve mekan dinlemeden seyahat eden Doktor’u rolüyle bu karaktere hayat veren ilk kadın olarak tarihe geçmişti. 50 yıldan uzun süredir ekranlarda olan ve popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen dizi, yıllar boyunca birçok cast değişikliğine uğradı. Doktor karakterinin önceki tüm rejenerasyonları erkekler tarafından canlandırılsa da, Whittaker’ın Capaldi sonrası devraldığı rol dizinin tarihinde bir ilke sahne oldu. Whittaker, diğer Doktorların aksine sayıca çok daha kalabalık bir companion ekibi tercih etti.

Doctor Who dizisinin on ikinci sezonunun çıkış tarihi hakkında geçici olarak paylaşılan 2020 bilgisi dışında hangi bir gelişme bulunmuyordu. BBC’nin uzun sürenin ardından resmi Twitter hesabından paylaştığı bu görsel, yakın zamanda bir çıkış tarihi ya da fragmanla karşılaşacağımızın ipucu gibi gözüküyor. BBC tarafından yayınlanan bu görselin yanında Instagram’da yer alan bir Doctor Who hayran sayfası da Daleklerin yer aldığı bir set görüntüsü paylaşmıştı. Doktor’un baş düşmanlarından olan Dalek ırkı, 2019 yılının Noel bölümünün ardından bir kez daha diziye geri dönebilir.

On Üçüncü Doktor, diğer Doktorların aksine birden fazla kişiden oluşan bir companion ekibiyle seyahat ediyor

Jodie Whittaker‘ın dizide ilk sezonu birçok açıdan taze bir başlangıç olarak nitelendirilmişti. Modern Doctor Who serisini Russell T. Davies’in ardından devralan ve modern seriye ait birçok şeyde imzası bulunan Steven Moffat’ın ekipten ayrılışıyla dizi için yeni bir çağın başlaması bekleniyordu. Dizinin showrunner koltuğunun yeni sahibi Chris Chibnall ise Moffat’ın izinden gitmek yerine diziye çok daha farklı bir tat aşılamış gibi gözüküyor. Jodie Whittaker‘ın ilk sezonu eleştirmenlerden ortalama altı notlar toplamıştı.

Jodie Whittaker, yani On Üçüncü Doktor’un yeni maceralarını konu alacak olan Doctor Who on ikinci sezonun çıkış tarihi hakkında henüz kesinleşmiş bir bilgi yok. Dizinin yeni sezonunun 2020 yılı içerisinde yayınlanması bekleniyor. BBC tarafından uzun süren sessizliğin bozulmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde yeni sezona dair bir tarih ya da fragman yayınlanabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz