Disney’nin merakla beklenen yayın platformu Disney+ için Marvel cephesinden yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Marvel, Disney+ için film evreniyle direkt bağlantılı olacak birden fazla dizi duyurmuştu. Bunlardan biri olan Falcon & Winter Soldier’ın nasıl bir hikayeyi ele alacağı konusunda ilk bilgiler geldi.

Yazının devamı Avengers: Endgame’i izlemeyenler için 
spoiler niteliği taşıyabilir.
Captain America: Civil War filminden Falcon ve Winter Soldier ikilisi
Captain America: Civil War filminden Falcon ve Winter Soldier ikilisi

Marvel Sinematik Evreni’nin on yıllık ‘Infinity Saga’ dönemini sona erdiren Avengers: Endgame’de bazı karakterler ‘unvan’ değişikliği yaşamıştı. Bunlardan en önemlisi ise Captain America ünvanının artık evrene Falcon olarak dahil olan Sam Wilson tarafından taşınacak olması. Filmin sonunda Steve Rogers’dan Captain America’nın kalkanını devralan Sam Wilson için işler göründüğü kadar kolay olmayacak gibi. Anthony Mackie’nin hayat verdiği Sam Wilson karakteri, Falcon & Winter Soldier dizisinde hükümet bakısıyla karşılaşacak. Wilson’ın yeni Captain America olmasına sıcak bakmayan hükümet ve filmlerde de beraber sıkça gördüğümüz ikonik ikili arasındaki mücadeleyi izleyeceğiz. Dizinin onaylanan ismi Falcon & Winter Soldier olsa da, karakterlerin evrendeki isimlerinin değiştiği daha önce Marvel tarafından onaylanmıştı. Falcon’ın artık Captain America olmasının yanında Black Panther sonrası Winter Soldier da White Wolf olarak anılıyor.

Daniel Brühl'ün bir kez daha hayat vereceği Helmut Zemo, çizgi romanlarda ikonik bir kostüme sahip.
Daniel Brühl’ün bir kez daha hayat vereceği Helmut Zemo, çizgi romanlarda ikonik bir kostüme sahip.

Disney+ platformunda yayınlanacak olan Falcon & Winter Soldier dizisinde daha önce Captain America: Civil War filminde karşımıza çıkan Helmut Zemo karakteri de izleyiciyle yeniden buluşacak. Daniel Brühl’ün bir kez daha hayat vereceği Zemo karakterinin çizgi romandaki ikonik maskesini bu kez takmış şekilde izleyici karşısına çıkacağı söyleniyor.

Sam Wilson’ın Captain America ünvanını alma yolundaki serüvenini görebileceğimiz Falcon & Winter Soldier, planlarda bir değişiklik olmazsa 2020 yılının sonbahar ayında Disney+ platformunda yayınlanacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz