Friends dizisi beyazperdeye geliyor

Televizyon tarihinin mühür dizilerinden Friends, yirmi beşinci yılı şerefine sinemalarda gösterilecek

0

Yirmi beşinci yılını kutlayan Friends dizisi, bunun şerefine bu yılın sonbahar ayında sinema salonlarında gösterilecek. Ünlü sit-com dizisinin final bölümünden bu yana on beş yılı aşkın bir süre geçmiş olsa da, Friends’in olağanüstü başarısı onunla beraber büyüyen jenerasyonu aşarak her dönemden izleyiciyi etkisi altına almayı başardı.

1994 yılının Eylül ayında başlayıp, bir grup genç arkadaşın kendi aralarındaki dinamikten oluşan hikayelerini konu alan dizi, televizyon tarihinin en başarılı işlerinden biri olarak yerini aldı. Friends, on sezon boyunca NBC’de yayınlanmıştı. Kimse tarafından bilinmeyen yüzleri dünya çapında birer yıldız haline getirmesinin yanında NBC’yi de reyting listelerinde en başa getiren Friends, finaline kadar etkisini hiçbir şekilde kaybetmedi.  236 bölümü de dijital yayın platformlarından izlenebilen Friends’i ‘Rachel ve Ross gerçekten ara mı vermişlerdi?’ sorusu ilk sorulduğunda henüz doğmamış yaş grubu dahi yakından tanıyor halde. Friends, yalnızca bir dizi olarak değil aynı zamanda bir marka olarak sağladığı merchandise geliriyle de çok önemli bir yapıt. Central Perk’e ait LEGO setlerinden Funko Pop’lara, tişörtlerden çantlara Friends’e ait birçok ürün bulmak mümkün.

İlk yayınlandığında eleştirmenlerden oldukça olumsuz yorumlar alan Friends, televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri haline geldi

TV Line’ın haberine göre Friends’in sinema gösterimleri Eylül ayında başlayacak ve Amerika Birleşik Devletleri’nin dışına çıkmayacak. Yayınlanacak olan Friends bölümleri, hayranlar tarafından en beğenilen on iki bölümü içerecek. Bu bölümler arasında yer alacak olan pilot bölümün yanında ‘’The One With the Embryos’’ gibi klasikleşmiş bölümler de var.

  • 23 Eylül Pazartesi: “Pilot,” “The One With the Blackout,” “The One With the Birth,” “The One Where Ross Finds Out”
  • 28 Eylül Cumartesi: “The One With the Prom Video,” “The One Where No One’s Ready,” “The One With the Morning After,” “The One With the Embryos”
  • 2 Ekim Çarşamba: “The One With Chandler in a Box,” “The One With Ross’ Wedding – Part 2,” “The One Where Everyone Finds Out,” “The One Where Ross Got High”

Etkinlik ayrıca daha önce gösterilmemiş Friends içeriği ve birçok röportaja da sahne olacak. Yıllardır dönem dönem konuşulan Friends rebootu rafa kalkmış gibi gözükse de, ABD’de yaşayan hayranların bu etkinlikten keyif alacakları kesin. Çoğu ‘punchline’ı çağ dışı kalmış olsa dahi finalinden on yıllar sonra sinemaları dolduracak olan Friends, televizyon tarihinin mühür dizilerinden biri.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz