Friends ekibi geri dönüyor!: HBO Max özel bölümü resmiyet kazandı

Altı kişilik efsane kadro Stage 24'a geri dönüyor!

0

Friends ekibi yıllar süren bekleyişin ardından televizyon ekranlarına dönüyor. HBO Max’te yayınlanacak olan Friends özel bölümü resmi onayı aldı. İlk bölümüyle 1994 yılının Eylül ayında televizyonlardaki yerini alan Friends, 2004 yılındaki finaline dek televizyon tarihinin en çok izlenen sit-comları listesinde zirveye ulaştı. Friends‘in finalinin üzerinden 16 yıl geçmiş olmasına rağmen ikonik kadro büyük merakla beklenen özel bölümüyle geri dönecek.

Dizinin başrolleri Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry, Matt LeBlanc ve David Schwimmer Burbank’te yer alan Stage 24’a geri dönüyor. HBO Max, toplamda 236 bölümden oluşan 10 sezonluk Friends kütüphanesinin yanına bir saatlik özel bölümü de ekleyecek.

Friends’in 50 milyonun üzerinde kişi tarafından izlenen final bölümü 2004 yılında yayınlandı

Deadline’ın haberine göre altı kişilik kadro bir saatlik özel bölüm için kişi başına 3 milyon dolar ödeme alacak. Bir saatlik özel bölümün herhangi bir senaryoya bağlı olmayacağı açıklandı. Açıklamaya göre Friends karakterlerinin final bölümünden bu yana neler yaşadığı yerine oyuncuların birbirleriyle olan buluşması ekranlara getirilecek. Yani özel bölümde ekip üyelerinin çocukları ya da Joey’nin kariyeri gibi yeni gelişmeler ele alınmayacak.

Friends, 1990’lı yılların ortasından 2000’lerin başına kadar televizyon dünyasının en önemli yapımlarından biri oldu. Yayınlandığı günden itibaren dünya çapında büyük bir seyirci kitlesiyle karşılaşan dizi, ilk sezonuyla 24 milyondan fazla seyirciye ulaştı. Dizinin 1996 yılında Super Bowl sonrasında yayınlanan bölümü ve 2004 yılındaki finali ise 52 milyon kişi tarafından izlendi. Yayınlandığı ilk dönemde Seinfeld‘in takipçisi olarak görülen Friends, kendine has tonunu ana akıma taşımayı başararak yıllar boyunca birçok farklı diziye ilham kaynağı oldu.

Özel bölümde altı kişilik ana kadronun tümü yer alacak

WarnerMedia’nın yeni dijital platformlarından HBO Max, Friends‘in yayın haklarının yeni sahibi. Platform, bir saatlik özel bölümle karşıladığı seyircileri 236 bölümlük Friends kütüphanesiyle bünyesinde tutmayı planlıyor. Friends‘in yayın hakları için geçtiğimiz yıllarda dijital yayın platformları arasında çeşitli anlaşmalar yaşanmış ve oldukça yüksek rakamlar gözden çıkarılmıştı.

Friends kadrosunun yıllar sonra bir araya geleceği bir saatlik bölüm, HBO Max’te yayınlanacak. Özel bölümün ne zaman ekranlarda olacağı ise henüz belirlenmiş değil.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz