Halo dizisi hakkında ilk bilgiler

Dünyaca ünlü oyun serisi Halo’nun live-action dizi uyarlaması, Showtime’da izleyiciyle buluşacak

0

Dünyaca ünlü oyun serisi Halo’nun live-action dizi uyarlaması, Showtime’da izleyiciyle buluşacak. On bölümden oluşacak dizinin çekimlerinin 2019 yılının sonbahar aylarında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlaması öngörülüyor. Dizi, ‘’26.yüzyılda insanlar ve Covenant olarak bilinen bir uzaylı ırkı arasındaki çatışmayı’’ konu alacak. Dizinin gelecek tasviri konusunda oldukça zengin bir bakış açısına sahip olacağı söyleniyor.

Awake’in yapımcısı Kyle Killen diziden sorumlu isim olarak yer alacak. Kyle Killen’a ise daha önce The Last Ship’de yer alan Steven Kane eşlik edecek. Dizinin pilot bölümü de dahil olmak üzere birden fazla bölümü 2014 yılında Peaky Blinders ile BAFTA kazanmış olan Otto Bathurst tarafından yönetilecek. Dizinin yayınlanacağı kanal olan Showtime, yapımı ise Steven Spielberg’e ait olan Amblin Entertainment ile beraber üstleniyor.

Otto Bathurst daha önce Peaky Blinders ve Black Mirror gibi dizilerde yönetmen olarak yer aldı

Bu proje, Halo için düşünülen ilk live-action projesi değil. Daha önce film dünyasının en önemli isimlerinden Peter Jackson ve Neill Blomkamp, Halo için büyük prodüksiyonlu bir sinema filmi planlamışlardı. Halo’nun sinema filmi projesi, yapımcı stüdyolar arasındaki kreatif görüş ayrılıkları nedeniyle henüz başlamadan rafa kaldırıldı. Neill Blomkamp, daha sonra  Halo’ya ait bu fikirlerini kendi çektiği bilim-kurgu filmleri olan District 9 ve Elysium’da zaman zaman kullandı.

2014’de ise ünlü yönetmen Ridley Scott, Luke Cage rolüyle ünlenen Mike Colter’ın başrolünde yer aldığı Halo: Nightfall isimli bir web dizisi çekmişti. Bu proje aldığı olumsuz yorumlar nedeniyle ses getirmedi.

Halo dizisi kadrosu

Natasha McElhone

Solaris’den tanıyabileceğimiz Natascha McElhone, dizide iki ikonik karakteri canlandıracak. Serinin ana karakteri Master Chef’i de yaratan program olan SPARTAN’ı geliştiren esrarengiz bilim insanı Dr. Catherine Halsey karakterine hayat verecek olan oyuncu, aynı zamanda tarihin en gelişmiş yapay zekası olan ve ‘insan ırkının kurtuluşu için anahtar bir role sahip’  Cortana’yı canlandıracak.

Pablo Schreiber

Orange is the New Black ve American Gods’daki rolleriyle tanınan Kanadalı aktör Pablo Schreiber, video oyun dünyasının en ikonik karakterlerinden Master Chef’i canlandıracak. Master Chef, Covenant’a karşı verilen kan dolu savaşta Dünya’nın son umudu. Oyunlarda hiçbir zaman yüzünü görmediğimiz Master Chef’in dizide ilk kez yüzünü gösterip göstermeyeceği ise merak konusu. Schreiber, dizi boyunca kaskını hiçbir zaman çıkarmayabilir.

Bokeem Woodbine

Fargo’dan Bokeem Woodbine ise Master Chef’in eski arkadaşı Soren-066 karakterine hayat verecek. Soren-066 karakteri de Master Chef gibi SPARTAN kökenli. Soren-066 ve Master Chef, eski arkadaşlıklarına rağmen birçok kez karşı karşıya gelecekler.

Shabana Azmi

Daha önce Fire’da rol alan Shabana Azmi, Office of Naval Intelligence’ın başında olan Amiral Margaret Parangosky’yi canlandıracak. ONI, Halo evreninde önemli bir yere sahip.

Dizinin kadrosunda ayrıca Bentley Kalu, Natasha Culzac ve Kate Kennedy gibi isimler de yer alacak.

Halo çıkış tarihi

Halo’nun Showtime tarafından yayınlanacak live-action dizisinin çıkış tarihi henüz belli değil. Dizinin 2021 yılının ilk çeyreğinde yayınlanmaya başlaması planlanıyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz