Hugo Weaving The Matrix 4 filminde yer alacak mı?

Hugo Weaving, ikonikleşen Ajan Smith rolüyle The Matrix 4 filminde yer alacak mı?

0

The Matrix 4, geçtiğimiz yaz yapılan duyurusundan bu yana yeni cast haberleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Tanıdık yüzlere ev sahipliği yapacak olan yeni filme dair en çok merak edilen konulardan biri ise Hugo Weaving’in ikonik Ajan Smith rolünü bir kez daha üstlenip üstlenmeyeceği idi. Yapılan açıklama göre Weaving, yeni filmde yer almayacak.

Hugo Weaving, orijinal Matrix üçlemesinde oldukça önemli bir role sahip olan Ajan Smith karakterinin yeni filmde yer almayacağını söyledi. Ünlü aktör MCU’da tekrar canlandırmadığı Red Skull karakterinde olduğu gibi maddi anlaşmazlıklar nedeniyle değil, takvim uyuşmazlığı nedeniyle projeye dahil olmayacak.

Ajan Smith, orijinal Matrix üçlemesinin en kilit karakterlerinden biri

‘’The Matrix son derece farklı bir hikaye. Bu projeler için teklif geldiğinde her şeyin tamam olacağını biliyordum fakat tarih bilgisi paylaşılmamıştı. The Visit ve The Matrix arasında nasıl bir takvim izleyeceğim konusunda yoğun mesai harcasam da, Lana Wachowski ile yaptığımız görüşme sonrası tarihlerin uymayacağı kararına vardık.’’

Hugo Weaving

Friedrich Dürrenmatt’ın oyunu The Visit, Londra Ulusal Tiyatrosu’nda 31 Aralık’ta sahne alacak. Time Out’a açıklama yapan Weaving, The Visit oyunu ve The Matrix arasında ayarlamalar yapmaya çalışsa da uygun bir takvim yaratamadıklarını belirtti. Weaving’in hayat verdiği Ajan Smith, The Matrix Revolutions filminin sonunda yok edilmişti. Smith, Matrix dünyası içerisinde yeniden karşımıza çıkabilecek olsa da bunun tek yolu başka bir ismin karaktere hayat vermesi olacak.

Ajan Smith, The Matrix Revolutions filminde yok edilmişti

Yeni açıklanan cast haberlerinin ötesinde The Matrix 4 filmi hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Wachowski Kardeşler’den yalnızca birinin yer alacağı projenin nasıl bir hikayeyi ele alacağıyla ilgili henüz bir ipucu mevcut değil. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, yeni film için geri dönecek isimler arasında yer alırken Niobe rolüyle Jada Pinkett Smith de projede yer alacağını açıklamıştı. Son olarak Watchmen dizisiyle seyirci karşısına çıkan Yahya Abdul-Mateen II’in Morpheus’un gençliğini canlandıracağına dair güçlü söylentiler olsa da Laurence Fishburne de The Matrix 4 için geri dönen isimler arasına katılabilir.

Lana Wachowski’nin yönetmenlik koltuğunda oturacağı The Matrix 4 için henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz