I Am Not Okay With This: Çizgi roman ve dizi arasındaki farklar

The End of the F***ing World'ün ardından Netflix'e taşınan bir diğer Charles Forsman çizgi romanı I Am Not Okay With This, ilk sezonunu geride bıraktı. Dizi ve çizgi roman arasındaki farklar!

0

Ekranlara taşınan çizgi roman uyarlamaları yalnızca milyar dolarlık markaların bünyesinden çıkmıyor. Son dönemin The End of the F**cking World ve Daybreak gibi Netflix çıkışlı bağımsız çizgi roman uyarlamaları yayın platformunun en çok izlenen dizileri arasına girdi.

Charles Forsman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlanan I Am Not Okay With This, öfke problemlerinin yanı sıra telekinetik güçleri olduğunu keşfeden Syd Novak isimli bir gencin hikayesini konu alıyor. İlk sezonuyla geçtiğimiz aylarda Netflix’te yerini alan dizi ana hatlarıyla çizgi romandaki hikayeyi takip etse de iki eserin birbirinden ayrıldığı noktalar var.

I Am Not Okay With This dizisi ve çizgi romanı arasındaki farklar!

Gizemli Kişi

I Am Not Okay With This dizisinin ilk sezon son sahnesinde karşımıza çıkan gizemli kişinin gerçek bir insan olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca sesini de duyduğumuz bu kişinin kim olduğu ise henüz açıklanmış değil. Çizgi romanlarda ise bu gizemli ses ayrı bir kişi olmak yerine Syd Novak’ın iç sesi olarak hikayede yer alıyor.

İntihar

Çizgi romanın finali Syd’in intiharı ile sonuçlanıyor. Dizinin finalinde ise intihara teşebbüs edeceği izlenimiyle karşımıza çıkan Syd, bu esnada kendisini uzun süredir takip eden gizemli kişi ile karşı karşıya kalmış durumda. Charles Forsman, çizgi romanda intiharın böylesine grafik bir tasvirine yer vermesi nedeniyle eleştirilere maruz kalsa da hikayenin sonunu değiştirmemeyi tercih etti. İkinci sezonu için onay alan dizide ise Syd Novak’ın intihar konusu işlenmedi.

Patlayan Kafa

Dizinin final bölümünde yaşanan sürprizlerden biri de Syd’in günlüğünü çalan ve balo esnasında sırlarını herkese açıklamak üzere olan Brad’in kafasının patlaması. Brad’in ölümü çizgi romanda da gerçekleşen bir olay olsa da, hikayenin sonunda kafası patlayan kişi intihar eden Syd.

Dizide önemli bir yer tutan telekinetik güçler çizgi romanın önemli bir kısmında Syd’in akıl sorunlarıyla bağdaştırılıyor.

Brad’in Ölümü

Brad karakteri hikayenin her iki versiyonunda da ölen isimlerden biri olsa da bu olayın yaşanış biçimi birbirinden farklı. Dizide Syd’in kafasının patlamasına neden olduğu Brad, çizgi romanda ise Syd tarafından bilinçli bir şekilde öldürülüyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz