Joker 2 geliyor!

Joker'in devam filminin geleceği kesinleşti. Şimdilik Joker 2 olarak anılan devam filminin çıkış tarihi belli mi?

0

Joaquin Phoenix ve Todd Phillips ikilisi, Joker’in devam filmi için bir kez daha bir araya gelecek. Warner Bros’un reklam aşamasındayken gişe başarısı konusunda endişe duyduğu Joker, tarihin en karlı çizgi roman uyarlaması olmayı başarmıştı. Ekim ayının başında vizyona giren film, bir milyar barajına doğru beklenmedik bir hızla yol aldı.

Joker, tüm zamanların en fazla kar getiren çizgi roman uyarlaması oldu

Joker filmini daha karanlık tonu ve R-Rated olması dışında diğer çizgi roman uyarlamalarından ayıran en önemli nokta, tek film olarak tasarlanmış olmasıydı. Görünüşe göre Warner Bros, rekor kar elde ettiği Joaquin Phoenix‘in Joker karakterini kolay kolay bırakmayacak. Batman evreninden birçok elementi içerisinde barındırsa da ilerleyen filmlere zemin hazırlamak yerine daha çok Arthur Fleck’e odaklanan film, buna rağmen Wayne ailesini hikayenin önemli bir parçası konumunda bulundurarak ileride yaşanacak potansiyel bir Batman-Joker buluşmasının sinyallerini vermişti. Phoenix ve Phillips de başlarda bir devam filmine sıcak bakmadıkları yönünde açıklamalarda bulunsalar da, filmin gişe başarısı ikiliyi daha ılımlı demeçler vermeye itti.

THR’ın yaptığı habere göre Joker’in devam filmi onaylandı. Todd Phillips, ikinci filmin de yönetmenlik koltuğunda oturacak. Senaryoda Phillips’e eşlik edecek isim yine Scott Silver olacak. Joaquin Phoenix ise çok konuşulan Arthur Fleck rolüyle bir kez daha kamera karşısına geçecek.

Joker, gişedeki beklenmedik başarısından önce tek film olarak tasarlanmıştı

Joker, nispeten düşük bütçesi sayesinde tüm zamanların en fazla kar getiren çizgi roman uyarlaması olmayı başardı. Bu durum özünde tek film olarak tasarlanan Joker’in devam filmlerinin geleceğini, hatta Robert Pattinson‘ın Batman’i ile gelecekteki bir yapımda karşılaşma ihtimallerini ortaya çıkarıyordu. İlk filmin vizyona girmesinin üzerinden henüz birkaç ay geçmesine rağmen ikinci film onaylanmış oldu. Şu anda Joker’in devam filminin yapım aşamasının ne zaman başlayacağı bilinmese de, Warner Bros’un kreatif ekibi karaktere olan hypeı kaybetmemek için elini çabuk tutmayı tercih edebilir.

Şimdilik Joker 2 olarak anılan devam filminin ne şekilde bir hikayeyle izleyici karşısına çıkacağı belli değil. Phillips, daha önce yaptığı açıklamalardan birinde bir devam filmi hikayesini yalnızca tematik rezonansın sağlanması koşuluyla ele alınacağını söylemişti. Hangi zaman aralığında geçtiği tam olarak belli olmayan Joker filmi, devam hikayesiyle hiç beklemediğimiz konuları ele alabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz