Kadın Loki’yi canlandıracak isim belli oldu

2021 yılında Disney+ platformunda yayınlanacak olan Loki dizisinde Loki'nin kadın versiyonuna hayat verecek isim kim?

0

Disney+ platformunda yayınlanacak olan Loki dizisi, Marvel’ın hilebaz tanrısı Loki’nin kadın versiyonunu izleyicilerin karşısına çıkarabilir. MCU’da Tom Hiddleston tarafından canlandırılan Loki, Marvel çizgi romanlarında ara sıra kadın formuna bürünebilen bir karakter. 2009 yılında yayınlanan The Mighty Avengers hikayesinde ise Loki, kadın olarak yeniden doğmuştu. Bu karakter daha sonra Scarlet Witch olarak devam etmeyi seçerek, kendi Avengers ekibini kurdu. Daha yeni bir hikaye olan ve Mackenzie Lee tarafından kaleme alınan romanda ise Loki, panseksüel ve gender-fluid (kendini sabit bir cinsel yönelim/cinsiyet kimliği ile açıklamayan kimse) olarak tasvir edildi. Disney+ platformunda yayınlanacak Loki dizisi ise karaktere daha farklı bir yorum getirecek gibi gözüküyor.

Sophia Di Martino, televizyon ekranlarında birçok farklı yapımda rol aldı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan haberlere göre Sophia Di Martino‘nun Tom Hiddleston ile birlikte Loki dizisinde yer alacağı açıklanmıştı. Geçtiğimiz yaz ayında Yesterday filminde boy gösteren İngiliz aktris daha önce televizyon ekranlarında da birçok yapımda yer aldı. Konu Marvel’ın televizyon ekranlarındaki en çok beklenen yapımına gelince, bazı haberler belirsizliğini koruyor. Konuyu ortaya atan Variety’nin haberine göre Di Martino’nun kesin olarak canlandıracağı isim henüz belli değil. Marvel ise casting haberleri hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Fakat Disney+ dizilerine yakın bir kaynaktan gelen bilgilere göre Di Martino’nun Loki dizisinde hayat vereceği karakter çoktan belli oldu. Deadline’a konuşan kaynak, İngiliz aktrisin Loki’nin kadın versiyonunu canlandıracağını söyledi. Verilen bilgilere göre Di Martino dizide Hiddleston ile beraber yer alacak. Yani kendisi yan bir rol olarak karşımıza çıksa dahi, Loki’nin şekil değiştirme kabiliyetinin hikayede önemli bir rolü olacağını söyleyebiliriz. Buna göre Di Martino’nun cast haberi, şu ana kadar Loki dizisinin ana hikayesi hakkında ortaya çıkan en önemli detaylardan biri.

Loki dizisi Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmine doğrudan bağlanacak

Loki dizisinin 2021 yılının bahar aylarında Disney+ platformunda yayınlanması bekleniyor. Michael Waldron tarafından ekranlara getirilecek olan dizi, Marvel’ın ünlü karakteri Loki’nin farklı zaman ve mekanlar arasında seyahat ederek yaşadığı maceraları konu alacak. Dizide yer alan Loki, Avengers: Endgame filminde de gördüğümüz üzere 2012 yılının Loki’si olacak. Ayrıca Loki dizisinin Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmiyle doğrudan bağlantılı olacağı da açıklandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz