Locke & Key: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez'in ödüllü çizgi roman serisinden uyarlanan Locke & Key dizisi ne zaman yayınlanacak?

0

Joe Hill ve Gabriel Rodriguez’in çok satan çizgi roman serisinden uyarlanacak olan yeni Netflix dizisi Locke & Key için ilk fragman yayınlandı. Ödüllü seri ilk olarak 2008 yılında yayınlanmış ve kısa süre sonra televizyon uyarlaması için bir pilot proje Fox’a gönderilmişti. Bu projenin iptal edilmesinden on yıl sonra Hulu, ipleri eline alarak bir Locke & Key dizisi için harekete geçti. Fox gibi Hulu’nun da projeyi ileriye götürememesinin ardından Netflix, uzun yıllardır beklenen live-action Locke & Key dizisi için ilk fragmanı yayınladı.

Locke & Key konusu ne?

Babalarının gizemli şartlar altında öldürülmesinin ardından üç kardeş ve anneleri, ailelerinden kalma ve babalarının ölümünü aydınlatacak birçok büyülü anahtarla dolu Keyhouse isimli eve taşınır. Locke kardeşlerin anahtarları ve eşsiz güçlerini keşfetmesiyle birlikte gizemli bir şeytan asırlık uykusundan uyanır. Şeytani varlığın uyanmasıyla birlikte artık anahtarların peşinde olan kişi yalnızca üç kardeş değildir.

Locke & Key fragmanı ve çıkış tarihi

Locke & Key, 7 Şubat’ta Netflix’te yayınlanacak. Dizinin ilk sezonu on bölümden oluşacak.

Locke & Key oyuncu kadrosu ve karakterleri

  • Darby Stanchfield (Scandal) Nina Locke. Tyler, Kinsey ve Bode Locke’ın annesi.
  • Jackson Robert Scott (ITIT 2) Bode Locke. Altı yaşındaki Bode, kardeşler arasındaki en küçüğü.
  • Connor Jessup (American Crime) Tyler Locke. Nina ve Rendell çiftinin genç oğlu. Babasıyla yaşadığı sorunlar ölümünün ardından dahi kendisinin peşini bırakmıyor.
  • Emilia Jones (Horrible Histories) Kinsey Locke. Nina ve Rendell çiftinin genç kızı. Kinsey, küçük kardeşi Bode’a karşı son derece korumacı.
  • Bill Heck (The Ballad of Buster Scruggs) Rendell Locke. Ailenin babası. Rendell, gizemli ölümüyle birlikte ailesinin Keyhouse’a taşınmasına neden oluyor.
  • Laysla De Oliveira Dodge. Keyhouse ile belirsiz bağlantıları olan meraklı bir karakter.
  • Sherri Saum  Ellie Whedon. Rufus Whedon’ın annesi ve Lovecraft Akademisi’nin bir eğitmeni.
  • Coby Bird Rufus Whedon. Bode’un arkadaşı. Rufus’un mental bir problemi de var.
  • Thomas Mitchell Barnet Sam Lesser. Locke ailesinin hikayesinde önemli rolü bulunan bir karakter.
  • Griffin Gluck (American Vandal) Gabe. Matheson Akademi’ye yeni gelen ve kısa süre içerisinde Kinsey ile arkadaşlık kuran bir karakter.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz