Loki dizisinde Kang the Conqueror sürprizi

Marvel Sinematik Evreni'nin bir sonraki büyük düşmanı Loki dizisiyle hikayeye dahil olabilir!

0

Marvel’ın Disney+ dizilerinden biri olan Loki, MCU’nun bir sonraki büyük kötüsü olarak çizgi romanların ünlü karakteri Kang the Conqueror’ı hikayeye dahil edebilir. Tom Hiddleston’ın sevilen rolünü bu kez televizyon ekranlarına taşıyacağı Loki dizisinde karakterin 2012 yılında vizyona giren The Avengers filmindeki hali yer alacak. Loki, Avengers: Infinity War filminin başlarında Thanos tarafından öldürülmesine rağmen bir sonraki filmde ekibin zaman soygunu esnasında Tesseract ile kaçmayı başarmıştı.

Loki, Avengers: Endgame filminde Tesseract ile birlikte kaçmayı başardı

Disney+ dizisinde karşılaşacağımız Loki, elinde bulunan Tesseract ile birlikte zaman ve mekan arasında yolculuklar yapacak. Dizi hakkında paylaşılan ilk görsellerde karakterin 70’li yıllardaki bir görseli yer alırken, Super Bowl sırasında yayınlanan görüntülerde ise Loki’nin Zaman Değişim Kurumu kostümü giydiği görünüyor. Zaman Değişim Kurumu, Marvel çizgi romanlarında yer alan ve çoklu evrenlerdeki tehlikeleri tespit etmeye çalışan bir organizasyon. Geçtiğimiz günlerde oyuncu kadrosuna eklendiği onaylanan Owen Wilson, dedikodulara göre Zaman Değişim Kurumu’nun başı olan Justice Peace karakterine hayat verecek. Tüm bu gelişmeler Loki ve diğer Disney+ dizilerinin MCU’nun geleceği için önemli bir rol oynayacağını gösteriyor.

Loki hakkındaki en ilgi çekici haber Zaman Değişim Kurumu hakkında değil. Gelen haberlere göre Loki, Justice Peace ve Zaman Değişim Kurumu ile birden fazla kez iletişime geçen zaman yolcusu Kang the Conqueror’ı hikayeye dahil edecek. Kendini ‘Fatih Kang’ olarak isimlendirmeden önce Nathaniel Richards olarak bilinen karakter, ilk olarak 1963 yılında yayınlanan Fantastic Four #19 çizgi romanıyla Marvel dünyasına girdi. Richards, orijinalinde atalarının zaman yolculuğu çalışmalarını takıntı haline getirmiş ve 31. yüzyılda yaşayan bir bilim insanı. Kendisini Antik Mısır’a ışınlamayı başaran bir cihaz keşfeden Richards, sonunda Fantastic Four ekibi tarafından yenilgiye uğratılıyor. Richards, bu yenilginin ardından zaman yolculuğu silahlarından oluşan bir cephane kurarak kendisine ‘Fatih Kang’ ismini veriyor.

Kang the Conqueror, Marvel çizgi romanlarının en ünlü kötülerinden biri

Avengers: Endgame’de gördüğümüz zaman yolculuğu açıklamasının bir benzeri olarak Kang the Conqueror da çoklu zaman çizgileri yaratarak kendinin değişik versiyonlarını ortaya çıkarıyor. Bu versiyonlardan en çok bilineni ise Nathaniel Richards, yani Iron Lad. Richards’ın bu versiyonu Kang the Conqueror yerine bir sonraki Iron Man olarak Young Avengers ekibini kuruyor. MCU içerisinde ise Iron Man 3 filminde yer alan ve Tony Stark’ın cenazesinde de gözüken Harley Keener’ın Iron Lad olabileceği konuşuluyordu.

Disney’nin Fox’u satın almasıyla birlikte X-Men’in yanı sıra Fantastic Four markası da MCU’ya dahil oldu. Hem Avengers hem de Fantastic Four ile doğrudan bağlantılı olan Kang the Conqueror, bu iki ekibi bir araya getirmek için uygun fırsatı sağlayabilir. Aynı Thanos’un Loki ve Tesseract ile ortaya çıktığı gibi Kang the Conqueror da 4. Faz’da kendisini göstererek, ilerleyen dönemlerde Galactus ve Doctor Doom gibi önemli karakterlerin kapısını açma potansiyeline sahip.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz