Netflix, fazlasıyla ilginç bir Elvis dizisi hazırlığında

1977 yılındaki ölümünden bu yana hakkında birçok film yapılan ve hayatı sayısız kez anlatılan Elvis Presley, bu kez muhtemelen görebileceğimiz en enteresan şekilde karşımıza çıkacak

0

Müzikle ilgili ya da ilgisiz, dünyanın her yerinden neredeyse her insanın tanıdığı bir isim olan Elvis Presley, müziğin efsane isimlerinden bir tanesi. Yaşadığı dönemde konser verdiği yerler bir elin parmaklarını geçmeyen Elvis, günümüzde dahi dünya çapındaki en büyük pop kültür ikonlarından biri. 1977 yılındaki ölümünden bu yana hakkında birçok film yapılan ve hayatı sayısız kez anlatılan Elvis Presley, bu kez muhtemelen görebileceğimiz en enteresan şekilde karşımıza çıkacak. Sıkı durun, Ajan King geliyor!

Netflix tarafından bir dizi olarak sipariş edilen Agent King, Elvis Presley hakkında daha önce beyazperdede ya da televizyon ekranlarında gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyecek. Yetişkinler için bir animasyon komedi olacak dizi, Elvis’in ajan olarak yer aldığı bir dünyayı ele alacak. Deadline’ın haberine göre ülkesi tarafından süper gizli bir ajan programına sokulan Elvis, gündelik hayatında Rock’n Roll’un kralı olmayı sürdürürken aynı zamanda ülkesi için gizlice çalışacak.

Elvis Presley, müzisyen kimliğinin yanında dünyanın en meşhur pop kültür ikonlarından biri

Eğer Elvis’in eski eşi Priscilla Presley’nin dizi hakkında ne düşündüğünü merak ediyorsanız, fazlasıyla şaşıracaksınız. Priscilla Presley, Agent King dizisinin yardımcı yapımcı koltuğunda yer alıyor. John Eddie’nin Presley’e bu fikirle gelmesinde yardımcı olduğu ve dizinin yönetiminin büyük çoğunluğundan sorumlu olacağı söyleniyor. Eddie ve Presley’e yapımcı ekibinde Mike Arnold ve Jamie Salter eşlik edecek. Agent King dizisinin komedi tonunun nasıl bir ölçüde olacağını merak edenler için, Mike Arnold’ın daha önceki işlerinden Archer yerinde bir örnek olabilir.

Herkesin bildiği üzere moda, Elvis Presley’nin hayatında çok önemli yer kaplıyor. Özellikle kariyerinin ilerleyen döneminde tarzına oldukça önem veren Elvis’in bu özelliği, dizide de yer alacak. Kostüm dizaynı konusunda öncü isimlerden olan John Varvatos, bir ‘animasyon’ olarak hazırlanan dizide Elvis’in kostümlerinden bizzat sorumlu olacak. Varvatos, ayrıca dizide Jerry Schilling ile beraber danışman yapımcı rolünde.

Netflix tarafından siparişi verilen Agent King animasyon dizisinin ne zaman yayınlanacağı hakkında henüz herhangi bir bilgi yok. Fakat Elvis Presley’nin ‘süper ajan’ olarak karşımıza çıkacağı bir hikaye, şimdiden izleyicileri heyecanlandırmaya yeterli bir malzeme.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz