Netflix Türkiye’de en çok izlenen 10 dizi ve film

Netflix'in yeni özelliğiyle gün içerisinde en çok izlenen dizi ve filmleri görmek mümkün. Netflix Türkiye kullanıcıları tarafından en çok izlenen 10 dizi ve film!

0

Dijital yayın platformu Netflix, abonelerine bulundukları ülkeye göre her gün en çok izlenen dizi ve filmleri listeleyecek bir En İyi 10 listesini hayata geçirdi.

Netflix tarafından bugün paylaşılan bir blog gönderisiyle duyurulan yeni özelliğin her gün güncelleneceği belirtildi. Buna göre En İyi 10 listesi, her gün bulunduğunuz ülkenin Netflix kullanıcıları tarafından en çok izlenen dizi ve filmleri karşınıza çıkaracak. Genel listenin yanı sıra kullanıcılar istedikleri kategoriler içerisinde de En İyi 10 listesine ulaşabilecek.

Netflix Top 10, günlük olarak güncellenecek

Netflix, En İyi 10 listelerini ilk olarak geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık ve Meksika’da denemeye başladı. Netflix’in CEO’su Reed Hastings, geçtiğimiz yılın Nisan ayında yatırımcılara gönderdiği bir mektupta diğer kullanıcıların neler izlediğini merak eden ve daha uygun bir seçim yapmak isteyen abonelerin kullanımlarını kolaylaştıracak bu özelliği hayata geçirmeyi planladıklarını belirtmişti. Şirket tarafından onaylanan bilgiye göre En İyi 10 listelerinde Netflix Original dışındaki yapımlar da yer alabilecek.

Geçtiğimiz yılın sonunda en popüler filmler ve televizyon dizilerine dair yayınlanan listede Disney Pixar’ın Incredibles 2 filmi hariç tüm yapımlar Netflix bünyesinden çıkmıştı. Dijital yayın devi son yıllarda haklarını elinde bulundurduğu birçok markayı kendi yayın platformlarını kuran Disney, FX, NBCUniversal ve Warner Bros gibi şirketlere kaptırdı. Netflix, bunun karşılığında ise kendi orijinal içeriklerine yoğunlaşma kararı aldı. 2019 yılı süresince seyirciyle buluşturduğu filmlerle beyazperde için yeterli bütçe bulamayan yapımcılar için önemli bir alternatif haline gelen platform, birçok değerli markaya veda etmek zorunda kalsa da yeni yapımlarla kütüphanesini genişletmeyi sürdürüyor.

Netflix’in En İyi 10 listesi bugünden itibaren abonelerin kullanımına sunuldu. Türkiye’de de geçerli olan bu özellik sayesinde Türk kullanıcıların geçtiğimiz gün en çok hangi dizi ve filmleri izlediklerini görmek mümkün.

Netflix Türkiye’de günün en çok izlenen 10 dizisi:

Netflix Türkiye’de günün en çok izlenen 10 filmi:

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz