Parasite dizisinin başrolü belli oldu mu?

HBO'da yayınlanacak Parasite dizisi için cast dedikoduları başladı. Dizide yer alması düşünülen ilk aday Mark Ruffalo.

0

Parasite filminin 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ödülünü kazanmasının hemen ardından gelen haberlere göre HBO, Bong Joon-ho’nun Parasite dizisinin başrolü için Mark Ruffalo’yu düşünüyor. Geçtiğimiz gece Oscar Ödülleri’ne damgasını vuran Parasite, En İyi Film ödülünü kazanan yabancı dildeki ilk film olmasının yanı sıra Bong Joon-ho’ya En İyi Özgün Senaryo ve En İyi Yönetmen ödüllerini de kazandırdı.

Parasite, 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ödülüne layık görülerek bu kategoride ödül kazanan yabancı dildeki ilk film oldu

Parasite’ın Oscar zaferinden önce Bong ve Adam McKay’in HBO için filmden uyarlanacak İngilizce dilinde bir dizi hazırlığında olduğu haberleri gelmişti. Dizi hakkındaki detaylar henüz belli olmasa da, Bong Joon-ho’nun bir remake yerine filmde ele aldığı evreni genişleterek kapitalizm ve ekonomik eşitsizlik konularına odaklanacağı bir hikayeyi ekranlara getirmesi bekleniliyor. Dizinin aynı film gibi Güney Kore’de mi geçeceği yoksa hikayenin ABD’ye mi taşınacağı ise henüz belirlenmiş değil. Fakat Parasite dizisi hakkında gelen ilk cast haberi, bu konuda önemli bir ipucu olabilir.

Collider’ın haberine göre yönetmen Bong Joon-ho, Parasite dizisinde rol alması için Mark Ruffalo ile birebir olarak iletişim kurdu. Konu hakkında gelen ilk haberlere göre iki taraf arasında anlaşma sağlansa da henüz resmi bir adım atılmadı. HBO tarafı Collider’ın bu haberine tepki göstererek, oyuncu kadrosu hakkında dedikodular üretmenin proje için sağlıklı olmadığını belirtti.

Mark Ruffalo’nun En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında üç Oscar adaylığı bulunuyor

Ruffalo, sinema geçmişi çok daha eskiye dayansa da geçtiğimiz on yılda Marvel Sinematik Evreni’nde hayat verdiği Bruce Banner karakteri ile tanındı. Ekran dışındaki hayatında sosyal ve politik konulardaki aktivistliğiyle bilinen Ruffalo, Dark Waters gibi yapımlarla bunu kariyerine de yansıttı. Ünlü aktörün dizide rol alma ihtimali, hikayenin Güney Kore’den ABD’ye taşınacağı konusunda önemli bir ipucu. Ruffalo, Bong ile çalışacak ilk MCU aktörü değil. Daha önce Chris Evans, Bong Joon-ho’nun bir diğer filmi olan Snowpiercer’da yer almıştı.

Bong Joon-ho, kazandığı ödüllerle Amerikan medyasının en çok konuşulan isimlerinden biri. Güney Kore filmlerini Amerikan seyircisi için ana akıma yaklaştırmayı başaran ve bu süreçte ABD merkezli birçok yayın platformunun yakın ilgisiyle karşılaşan yönetmen, Oscar zaferiyle de yakın gelecekte çok daha global projelere imza atacağının sinyallerini verdi. Bong Joon-ho’nun yazıp yöneteceği ve HBO’da yayınlanacak olan Parasite dizisinin ne zaman ekranlardaki yerini alacağı bilinmiyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz