Power için birden fazla spin-off yolda

STARZ kanalının en çok izlenen dizisi Power, finalinin ardından birden fazla spin-off ile ekranlara dönecek.

0

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan final bölümüyle televizyon ekranlarına veda eden Power, bölüm başına 10 milyonun üzerinde seyirciye ulaşarak STARZ için büyük bir başarı sağladı. Kanal, önemli bir hayran kitlesine sahip dizinin finalinin ardından yola üç spin-off dizi ile devam edecek.

Power, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Exactly How We Planned isimli final bölümüyle ekranlara veda etti

Daha önceden duyurusu yapılan Power Book II: Ghost dizisinin yanı sıra Power Book III: Raising Kanan, Power Book IV: Influence ve Power Book V: Force isimli spin-off diziler STARZ’ın ‘Power’ evrenini oluşturacak.

Her bir dizinin Power evreninden farklı bir karaktere odaklanması planlanıyor. Başrollerinde Mary J. Blige ve Method Man yer alan Power Book II: Ghost, hikayeyi Ghost’un bıraktığı yerden devam ettirecek. Bir prequel olan Power Book III: Raising Kanan ise seyircileri 90’lı yıllara götürerek Kanan Stark’ın (Curtis ‘’50 Cent’’ Jackson) yükselişini konu alacak. Power Book IV: Influence, Rashad Tate (Larenz Tate) üzerinden Power evrenindeki politik dengelere odaklanırken, Power Book V: Force ise New York ile bağlarını kesen ve yeni bir maceraya atılan Tommy Egan’ın (Joseph Sikora) hikayesini ekranlara getirecek. Power dizisinin başrolü Omari Hardwick’in spin-off dizilerde herhangi bir şekilde gözükmesi beklenmiyor.

Power Book V: Force, New York’tan ayrılan Tommy’nin hikayesini konu alacak

STARZ kanalının en çok izlenen dizilerinden olan Power’ın yazarlık, yapımcılık ve yönetmenlik koltuğunda Courtney A. Kemp yer aldı. Curtis ‘’50 Cent’’ Jackson da dizideki rolünün yanı sıra yapımcılık görevini üstlendi. İlk olarak 2014 yılında televizyon ekranlarıyla buluşan dizi, uyuşturucu piyasasından meşru zeminlere adım atmaya çalışan Ghost lakaplı James St. Patrick’in hikayesini konu aldı. Altı sezon ve 60’ın üzerinde bölüme sahip Power dizisi bölüm başına 10 milyon izleyiciyi aşarak kendisinden sonra dört farklı spin-off’un daha önünü açtı.

STARZ kanalının CEO’su Jeffrey Hirsch yaptığı açıklamada Power evrenine son derece önem verdiklerini belirtse de, planlanan spin-off dizilerinin ne zaman ekranlarda olacağı henüz belli değil. AMC, NBC, The CW ve HBO gibi kanalların büyük izleyici kitlesine sahip dizilerini birden fazla spin-off ile devam ettirdiği bu dönemde STARZ, en çok izlenen yapımını dört farklı hikayeyle buluşturacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz