Snowpiercer: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

Bong Joon-ho'nun bir Fransız çizgi romanından uyarladığı Snowpiercer filmi, bu kez televizyon ekranlarına adım atıyor. TNT'de yayınlanacak olan Snowpiercer dizisi hakkında ilk bilgiler.

0

Son ayların en popüler isimlerinden biri olan Koreli yönetmen Bong Joon-ho‘nun 2013 yılında vizyona giren Snowpiercer filmi bu kez televizyon ekranlarına adım atmak üzere. TNT’de yayınlanacak olan The Snowpiercer dizisinin başrolünde Akademi ödüllü aktris Jennifer Connelly yer alacak. Bong’un Parasite öncesi en beğenilen filmlerinden olan Snowpiercer, kendine has distopik dünyası ve sınıf ayrımı merkezinde oluşan politik temasıyla birlikte televizyon ekranlarında uzun süre adından söz ettirecek bir yapım olabilir.

Snowpiercer ne zaman yayınlanacak?

Snowpiercer dizisi için çıkış tarihi açıklandı. Dizi, 31 Mayıs’ta TNT ekranlarında olacak. Merakla beklenen dizinin çıkış tarihi için ilk olarak 2019 yılı belirlenmiş, erteleme haberiyle birlikte yapım süresi beş yıla çıkan dizi bu kez 2020 takviminde kendisine yer bulmuştu.

Snowpiercer oyuncu kadrosu

Akademi ödüllü aktris Jennifer Connelly, Melanie Cavill isimli karaktere hayat verecek. ”Tren’in Sesi” olarak bilinen Melanie, trende Birinci Sınıf’ta yer alan kişilerin arasında yer alıyor. Daveed Diggs ise Trende hapedilmiş bir mahkum olan Layton Well rolünü üstlenecek.  Daha önce The Goldbergs ve Girl Meets World gibi yapımlarla seyirci karşısına çıkan Rowan Blanchard ise 17 yaşında olmasına rağmen bilge ve Snowpiercer’ın tarihiyle önemli bir bağlantısı bulunan Alexandra karakterini canlandıracak.

Snowpiercer fragmanı

Snowpiercer dizisine dair ilk fragman San Diego Comic-Con 2019 sırasında yayınlanmıştı.

Snowpiercer konusu

2013 yılında Bong Joon-ho‘nun yönetmenliğinde beyazperdeye adım atan Snowpiercer, Fransız çizgi romanı Le Transperceneige’den uyarlandı. ABD’de sınırlı sayıda salonda vizyona giren film, buna rağmen beklenenin oldukça üzerinde bir gişe hasılatı elde etmeyi başarabildi.

The Snowpiercer, küresel ısınma ile mücadele çabaları sırasında gerçekleşen bir felaket sonucu buzul çağına geri dönen dünyada yer alan bir toplumu konu alıyor. Felaket sonrası hayatta kalan insanlar ise Snowpiercer isimli trende yaşamak zorundalar. TNT tarafından televizyon ekranlarına taşınacak olan dizi ise filmde gerçekleşen olayların yedi yıl sonrasında geçecek. Filmin finali belirli açılardan ucu açık olmayan bir son olarak gözükse de, konu edilen sınıf ayrımı distopik toplumun halen önemli bir parçası.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz