South Park üç sezon daha bizimle kalacak

Televizyon tarihinin en önemli yapımlarından olan South Park, üç sezon daha aramızda olacak

0

Eğer South Park dizisinin dördüncü sınıf öğrencileri Eric Cartman, Kyle Broflovski, Stan Marsh ve Kenny McCormick diziyle aynı şekilde yaşlanmış olsalardı bugün her biri 33 ya da 34 yaşlarında olacaktı. Bugün yapılan bir açıklamayla beraber bu yaş 40’ları bulacak gibi gözüküyor.

Comedy Central, mühür yapımlarından biri olan South Park’ın üç sezon daha devam edeceğini duyurdu. Buna göre dizinin 24-25-26.sezonları izleyiciyle buluşacak. Bu üç sezonun her biri onar bölüm içerecek ve South Park dizisi toplamda 327 bölüme ulaşmış olacak. Matt Stone ve Trey Parker tarafından yaratılan South Park dizisi daha finalini yapmadan dahi televizyon tarihinin uzunluk anlamında birçok rekorunu kırmış durumda. Görünüşe göre Comedy Central bu rekoru devam ettirmek istiyor.

South Park dizisi televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri. Yıllar boyunca satirik dilini ustaca ve fazlasıyla eğlenceli bir şekilde kullanarak hem Amerika hem de dünya gündemine yaptığı dokunuşlarla hiçbir zaman eskidiğini hissettiren bir yapım olmadı. Kendisinden sonra birçok yapıma ilham kaynağı olan South Park, karakterlerinden mekanlarına kadar birçok içeriğiyle popüler kültürün en önemli markalarından biri haline geldi.

”Screw you guys, I’m goin home…”

South Park, televizyon tarihinin en iyi komedisi ve satirik gücüyle eşleşebilecek başka hiçbir yapım yok. Dizi bu zamana kadar izleyicilerine hiç yavaşlama hissi vermedi. Eğer insanlık 1000 yıl sonra var olursa tarihçiler yaşadığımız çağın en özgün kişileri arasında The Beatles ve Muhammed Ali’nin yanında Matt ve Trey’i de sayacaklar.

Comedy Central/Paramount Network başkanı Kent Alterman

Yeni sezonların duyurusunun yanında Comedy Central SP and Me isminde bir web sitesi de paylaştı. Bu web sitesi aracılığıyla ‘South Park gen haritanızı’ öğrenmeniz mümkün. South Park, oldukça eski bir dizi olmasına rağmen evrimleşen medyaya her zaman uyum sağlamasıyla popüler oldu. Comedy Central’ın yeni duyurusu da dizinin bu yönünü devam ettirdiğini gösteriyor. South Park, 2018 yılında Instagram takipçilerinde 586% oranında artış yaşarken 111 milyon kez izlendi.

Geleceği açıklanan üç sezonun ne zaman yayınlanacağı hakkında paylaşılmış bir bilgi yok. South Park dizisinin 23.sezonu 25 Eylül tarihinde Comedy Central kanalında yayınlanmaya başlayacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz