Star Wars: Underworld: İptal edilen Star Wars dizisinden ilk görüntü

İptal edilen Star Wars dizisi Star Wars: Underworld'e ait test görüntüleri ortaya çıktı.

0

Star Wars evreni, ilk live-action dizisiyle uzun yıllar önce tanışabilirdi! George Lucas’ın Disney’e satışı gerçekleştirmeden önce planladığı live-action Star Wars dizisi Star Wars: Underworld için test görüntüleri ortaya çıktı. Bugünlerde Bebek Yoda oyuncaklarıyla Disney açısından oldukça başarılı bir konuma oturan Star Wars markası, yeni üçlemenin hayal kırıklığıyla birlikte hayranların tepkisini toplamıştı.

Star Wars: Underworld dizisine ait bir sızıntı olduğu söylenen test görüntüleri gün yüzüne çıktı. Diziyle ilgili paylaşılan görüntünün hangi tarihe ait olduğu bilinmese de, test aşamasının 2010 yılında gerçekleştiği iddia ediliyor. Prequel ve orijinal üçlemelerin arasında geçmesi planlanan dizi, o tarihte bir İmparatorluk şehri olan Coruscant’ın suçla dolu yozlaşmış sokaklarını ele alacaktı.

Sızıntı görüntünün Stargate Studios (The Walking Dead, Doctor Who) ve Lucasfilm’e ait olduğu paylaşıldı. Görüntü yapımın henüz başlangıç aşamasına ait olsa da, iptal edilen Underworld dizisinin Blade Runner-vari bir hava yakalamaya çalıştığı söylenebilir. 2002 yılında Star Wars Episode II: Attack of the Clones filmiyle beyazperdede yer alan Coruscant, galaksinin en akılda kalıcı bölgelerinden biri olmuştu.

2012 yılında E3 sırasında duyurulan Star Wars 1313 isimli video oyunu markanın Disney tarafından satın alınmasının ardından iptal edildi

Star Wars: Underworld olarak isimlendirilen proje, ilk olarak 2005 yılında yapım aşamasına girdiğinde 42 dakikalık bölümlerden oluşması planlanıyordu. Lucasfilm, proje için Ronald D. Moore, Matthew Graham, Chris Chibnall, Louise Fox, Terry Cafolla, Tony McNamara, Fiona Seres ve Stephen Scaia gibi yazarları bir araya getirmişti. Yazar ekibi tarafından 100’e yakın taslak oluşturulan proje için 2009 yılına gelindiğinde oyuncu seçmeleri başlamış durumdaydı. Ayrıca Star Wars: Underworld dizisinin, LucasArt’ın ödül avcısı temalı Star Wars 1313 isimli oyunuyla bağlantılı olması planlanıyordu. Dizi, aynı oyun gibi çeşitli sebeplerle iptal edildi. Star Wars markasının ilk live-action dizisi ise 2012 yılında 4 milyar dolar bedelle markayı satın alan Disney tarafından geçtiğimiz aylarda ekranlara getirildi.

Star Wars: Underworld projesi henüz oldukça erken aşamalarda iptal edilmiş olsa da The Mandalorian dizisinin başarısının ardından Disney, Star Wars evreninde geçen yan hikayelere odaklanabilir. Dolayısıyla yakın gelecekte benzer bir projeyle karşılaşmanın Star Wars hayranları için çok da sürpriz olacağını söyleyemeyiz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz