Stargirl kimdir?: Yeni The CW dizisi ne zaman yayınlanacak?

DC evreninin genç kahramanlarından Stargirl, bahar aylarında The CW ekranlarına konuk olacak. Karakter hakkında tüm bilgiler!

0

Yeni bir süper kahraman televizyon ekranlarına adımını atmak üzere. Stargirl, önümüzdeki bahar aylarında DC Universe ve The CW platformları için çıkışını gerçekleştirecek. Gerçek ismi Courtney Whitmore olan karaktere dizide hayat verecek isim Brec Bassinger olacak.

The CW, uzun yıllardır kendine has bir izleyici kitlesi edinmeyi başarmış Arrow’a bu yıl veda etmişti. Arrow’un ardından birden fazla spin-off projesini devreye sokan kanal, fragmanda göründüğü kadarıyla Stargirl için prodüksiyon kalitesini gözle görülür ölçüde arttırmış durumda. Dizinin müziklerini Captain Marvel filmiyle adından söz ettiren Türk bestekar Pınar Toprak hazırlıyor.

Peki Stargirl karakteri kimdir?

Stargirl kimdir?

Stargirl, yani Courtney Whitmore, lise öğrencisi olduğu küçük kasabasından Justice Society of America topluluğuna uzandığı macerasıyla yıllar boyunca çizgi roman sayfalarına konuk oldu. Karakter, süper kahramanlık kariyerine Star-Spangled Kid ismiyle başlasa da Starman’in kendisine Kozmik Asa’yı devretmesiyle birlikte Stargirl ünvanını üstlendi.

  • İlk ortaya çıktığı sayı: Stars and S.T.R.I.P.E. #0 (1999) (Star-Spangled Kid olarak)
  • Yaratıcılar: Geoff Johns ve Lee Moder
  • Gerçek ismi: Courtney Whitmore
  • Takma isimleri: Star-Spangled Kid, Stargirl, Starwoman
  • Ekibi: Justice Society of America/JSA
  • Önemli çizgi roman sayıları: Stars and S.T.R.I.P.E., JSA – Geoff Johns Book One, Sins of Youth: Starwoman & The JSA Jr., JSA #81

Courtney Whitmore, 1999 yılında Geoff Johns ve Lee Moder tarafından Johns’un 1996 yılında gerçekleşen bir uçak kazasında hayatını kaybeden kız kardeşini anmak için yaratıldı.

Stargirl güçlerini nasıl aldı?

Stargirl karakterinin gerçek ismi Courtney Whitmore

Courtney, ilk olarak 1999 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında okuyucularla buluşan Stars and S.T.R.I.P.E #0 ve #1 çizgi roman sayıları ile evrene dahil oldu. İlk olarak lise yıllarına konuk olduğumuz Courtney, oldukça normal ve süper güçlerle hiçbir yönden ilgisi olmayan problemler yaşıyordu. Courtney’nin annesi Pat Dugan isimli kibar bir adamla evlenmiş ve ailesi Nebraska’nın küçük bir kasabasına taşınmıştı. Courtney, biyolojik babasını hiç tanımamış olmasına rağmen bir üvey baba fikrine alışmakta zorlandı ve Pat’e karşı mesafeli kalmayı tercih etti.

Taşınmadan sonra Pat’in eşyalarının arasındaki bir kutuyu fark eden Courtney, bu kutunun içerisinde Pat’in Stripesy günlerine ait Kozmik Dönüştürücü Kemer ve bazı başka değerli eşyalar buldu. Bir okul dansında üvey babasıyla alay etmek için bu kostümü giyen Courtney’nin giydiği kemerin süper kuvvet ve arttırılmış birtakım fiziksel güçler sağladığından haberi yoktu. Courtney, yeni güçlerini sahiplenmeye çalıştı ve bundan keyif aldı.

Stargirl dizisine dair yayınlanan ilk fragmanda karakterin Kozmik Asa’yı kullanması göze çarpıyor

Pat, Courtney’nin kemeri giydiğini ve buna dair oldukça kararlı gözüktüğünü fark etti. Teknik anlamda son derece yetenekli biri olan Pat, S.T.R.I.P.E isimli robotik bir zırh yaratarak Courtney’e koruyucu olması için görevlendirdi. Böylece Star-Spangled Kid ve S.T.R.I.P.E, Blue Valley isimli küçük kasabayı korumaya başlayarak kısa süre içerisinde Captain Marvel, Oracle, Young Justice ve Starman gibi süper kahramanların dikkatini çekti.

Courtney, son olarak Justice Society of America tarafından keşfedildi. 16 yaşındaki genç kahraman bu efsanevi topluluğa katılmayı başardı. Starman, Starman #80 sayısında süper kahraman kariyerini sonlandırıp ailesine odaklanmaya karar verince Kozmik Asa’yı genç kahramana devretti. Courtney, bununla birlikte Stargirl ünvanını üstlenmiş oldu.

Stargirl karakterinin güçleri neler?

Courtney, jimnastik ve dövüş sanatları konusunda eğitimli. Bununla birlikte Kozmik Dönüştürücü Kemer’i giymesinin ardından fiziksel özellikleri de süper insan seviyesine ulaşıyor. Stargirl olmasının ardından Kozmik Asa’yı da taşımaya başlayan karakter bu sayede uçma ve enerji ışınları atma becerisi kazanıyor.

Stargirl’ün önemli düşmanları

Courtney, lise yılları boyunca en çok bir süper kötü olan Dragon King’in kızı Shiv ile karşı karşıya geldi. Daha sonra ise babasının Royal Flush Gang isimli küçük çaplı bir süper kötü organizasyonunun parçası olduğunu öğrenmesiyle ikilinin yolları tamamen ayrıldı.

Stargirl ne zaman yayınlanacak?

Stargirl dizisi 2020 yılının bahar aylarında The CW ve DC Universe platformlarından yayınlanacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz