The Boys 2. sezon fragmanında yer alan 5 detay

Amazon'un 2019 yılında en çok izlenen dizisi The Boys ikinci sezonuyla geri dönüyor. İşte ikinci sezon fragmanında dikkatimizi çeken 5 detay!

0

Garth Ennis’in aynı isimli çizgi romanından televizyon ekranlarına taşınan The Boys, Amazon’un 2019 yılında en çok izlenen dizisi oldu. Son derece gore, esprili ve çoğu zaman görmekten artık sıkıldığımız süper kahraman klişelerini farklı bakış açıları üzerinden ele alan dizi, ilk sezonunun hemen ardından ikinci sezon için onay aldı.

The Boys dizisinin ikinci sezonu için ilk resmi teaser geçtiğimiz gün yayınlandı.

Dizinin ikinci sezonu çizgi romandan da bildiğimiz üzere yepyeni süper kötülere ve kahramanlara ev sahipliği yapacak. The Boys dizisinin ikinci sezonunda neler olabileceğini bu yazımızda incelemiştik.

İşte The Boys 2. sezon için yayınlanan ilk teaser ile birlikte dikkatimizi çeken 5 detay!

A-Train hastanede

Dizinin ilk sezon finali cevaplanmamış birçok soruyu da beraberinde getirdi. Bunlardan biri de aslında tüm olayların başlamasına neden olan A-Train’in kaderiydi. Compound V maddesine bağımlı olan speedster, sezon boyunca gitgide çok daha dengesiz ve tehlikeli davranışlar sergilemeye başlamıştı. Final sahnesinde ise kendisini Starlight ile dövüşe hazırlanırken gördük.

Starlight ile dövüşmeye hazırlandığı esnada Compound V bağımlılığı A-Train’e son darbeyi vurdu. Kalbi duran A-Train’e Starlight ve Hughie yardım etti. Fakat kendisinin hayatta kalmayı başarıp başaramadığını öğrenememiştik. İkinci sezona dair yayınlanan ilk teaser ise A-Train’in bir hastane yatağında olduğunu gösteriyor. Karakter için şimdilik her şey olumsuz gözükse de, ikinci sezonda da kendisini görme fırsatı yakalayacağız.

The Boys tekrar bir arada

Ekibin tekrar bir araya gelmesi ikinci sezonun duyurusuyla birlikte en çok beklenilen şeylerden biriydi. İlk sezonun bitişi The Boys için pek de iyi şartlar altında gerçekleşmemişti. Hughie, Mother’s Milk, Franchie ve Kimiko’yu bir çatışmadan kaçarken gördük.

Bu sırada Billy Butcher ise hayatının en zorlu anlarından birini yaşıyordu. Butcher, eşinin aslında intihar etmediğini ve Homelander’ın çocuğu ile görünüşte mutlu bir hayat yaşadığını öğrendi. Fragmanda gördüğümüz üzere ekip tekrar bir araya geliyor.

Giancarlo Esposito

Giancarlo Esposito, son zamanlarda en sık karşımıza çıkan aktörlerden biri. Breaking Bad dizisindeki Gustavo Fring rolüyle beğenileri toplayan Esposito, daha sonra birçok dizide yan roller aldı. Kendisinin The Boys dizisinin ilk sezonundaki cameo sayılabilecek kısalıktaki sahnesi ise birçok izleyici için sürpriz oldu.

İkinci sezon fragmanında da gözüken Bay Edgar’ın bu sefer çok daha fazla ekran süresi alma ihtimali var. Kendisinin yeni bir pozisyon teklif ettiği Madelyn Stillwell’in ölümüyle birlikte Vought şirketinde işler daha da kızışacak.

Deep’in hikayesi

Deep, The Boys dizisinde hakkında ne hissedeceğimize emin olamadığımız karakterlerin başında geliyor. Kendisiyle ilk tanışmamızda Seven ekibine yeni katılan Starlight’a sözlü tacizde bulunan ve şantaj yapmaya çalışan Deep, sezonun geri kalanında bu davranışının cezasını çekmiş ve hayatı tümden değişmişti.

Sezonun sonunda Deep, artık Seven’ın bir parçası olmaktan çıkarıldı. Kendisi Sandusky, Ohio’ya sürülerek Vought tarafından terk edildi. Fragmanda karakteri barda yer alan bir sahnede oldukça sinirli şekilde görüyoruz. Bir diğer sahne ise Deep’in bir kadınla eğlendiği anlara yer veriyor. Yani Deep, bu sezon da inişli çıkışlı bir hikayeye sahip olacak.

Savaş Vought’a taşınıyor

Dizinin ilk sezonu son derece gore sahneler içerse de bu olayların tümü Vought şirketi sınırlarının dışarısında meydana geldi. İkinci sezon fragmanında gördüklerimiz ise işlerin değişeceğini gösteriyor.

Vought Industries için çalışan bir PR’cı olan ve Starlight ile yakından ilgilenmekle görevli Ashley Barrett’ın yüzünü kana bulanmış bir şekilde görüyoruz. Buradan anladığımız kadarıyla Vought şirketi sınırları içerisinde bir dövüş gerçekleşmiş. Yani Vought, artık hiçbir karakter için güvenli nokta değil.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz