The Boys dizisinin ikinci sezonu hakkında bildiğimiz her şey

2019 yılının en başarılı dizilerinden The Boys'un ikinci sezonu hakkında neler biliyoruz?

0

Amazon’un The Boys dizisinin ilk sezonu çoğu anında televizyon ekranları için fazla ‘gore’ sayılabilecek sahneleri, süper kahraman temasına getirdiği ilgi çekici perspektifi ve giderek katmanlaşan hikayesiyle hayatımıza girdi. Garth Ennis’in aynı isimli çizgi romanından uyarlanan The Boys dizisinin Amazon’un 2019 yılında en çok izlenen dizisi olduğundan bir önceki haberimizde bahsetmiştik.

The Boys dizisinin ilk sezonu hakkındaki incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Dizinin aldığı olumlu yorumların yanında yakaladığı önemli maddi başarı, ikinci sezon için düğmeye fazlasıyla erken basılmasına aracı oldu. Dizinin baş yapımcılarından Seth Rogen, Comic-Con 2019 sırasında dizinin ikinci sezonunun çalışmalarına başlandığını açıklamıştı.

Hikayenin nereye gidebileceğinden hangi oyuncuların diziye dahil olacağına, çıkış tarihinden bölüm sayısına kadar The Boys’un ikinci sezonunda nelerle karşılaşacağımıza beraber bakalım.

The Boys dizisinin ikinci sezonu ne zaman yayınlanacak?

Amazon, The Boys dizisinin ikinci sezonu için herhangi bir tarih yayınlamasa da dizinin baş yapımcılarından Seth Rogen, Comic-Con 2019 esnasında yaptığı açıklamada ikinci sezonun çekimlerinin neredeyse yarısının tamamlandığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Collider’a konuşan Seth Rogen ve Evan Goldberg, geçtiğimiz hafta dizinin ikinci sezonunun ilk bölümünü izlediklerinden bahsettiler.

‘’Birer yapımcı olarak gördüğümüz şeyler harikaydı. Bu kesinlikle olmasını umacağımızdan çok daha iyi bir iş.’’

Çekimlerin tamamlanmasını ve diğer tüm yapım sürecini işin içine katarsak, ikinci sezonun 2020 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacağını tahmin edebiliriz.

The Boys ikinci sezon fotoğrafları

The Boys dizisinin ikinci sezonunun çekimleri Toronto’da sürerken, geçtiğimiz haftalarda showrunner Eric Kripke kendi Twitter hesabından ikinci sezona dair ilk fotoğrafı paylaşmıştı. Toronto şehrindeki sette çekilen fotoğrafta yer alan isimler sırasıyla Tomer Capon (Frenchie), Karen Fukuhara (The Female), showrunner Eric Kripke, Jack Quaid (Hughie) ve Laz Alonso (Mother’s Milk).

Eric Kripke tarafından paylaşılan bu fotoğrafın üzerinden uzun bir süre geçmeden, dizide Billy Butcher karakterini canlandıran başarılı oyuncu Karl Urban kişisel Instagram hesabından karakterinin kanlı bir fotoğrafını paylaştı.

The Boys dizisinin ikinci sezonunda hangi oyuncular yer alacak?

The Boys dizisinin showrunnerı Eric Kripke, Entertainment Weekly ile yaptığı bir söyleşide dizinin ikinci sezonunda yer alacak isimlerden bahsetti. Yeni yüzler arasında izleyicileri en çok heyecanlandıran isim ise ilk sezonda çok kısa bir sahnede de gördüğümüz Giancarlo Esposito. Breaking Bad dizisinde hayat verdiği Gustavo Fring karakteriyle milyonların tanıdığı bir isim haline gelen oyuncu, Vought International şirketinin patronu Stan Edgar olarak karşımıza çıkacak.

Kripke, söyleşi esnasında Stan Edgar karakterinin ikinci sezonda oldukça önemli bir rolde olacağını söyledi.

‘’Onu (Giancarlo Esposito) aradım ve bana bir güzellik yapıp dizinin ilk sezonunda cameo olarak yer alışını hatırlayıp hatırlamadığını sordum. Şimdi ise dört ya da beş bölüm fazlasına ihtiyacım var! Ne mutlu ki kendisinin takvimi bu sıralarda müsait durumdaydı.’’

Kripke ayrıca dizinin baş yapımcılarından Seth Rogen’ın ikinci sezon içerisinde ‘Ajan Coulson’ tarzında bir karakterle yer alacağını söyledi. Rogen’ın karakteri dizinin içerisinde yer alan ‘Dawn of the Seven’ isimli bir filmde rol alacak. Amazon tarafından onaylanan bir diğer bilgiye göre You’re the Worst dizisinin yıldızı Aya Cash de ikinci sezonda Stormfront isimli Thor’u andıran Nazi eğilimli bir karakteri canlandıracak.

The Boys dizisinin ikinci sezonunun konusu ne?

Eric Kripke ve ekibi tarafından The Boys dizisinin ikinci sezonunun hikayesinin ana hatlarına dair herhangi bir bilgi verilmese de, kaynak materyal olan Garth Ennis ve Darick Robertson imzalı çizgi romanda dizi süresince işlenebilecek birçok hikaye mevcut.

Çizgi romanda yer alacak Payback, Teenage Kix ve Young Americans gibi süper kahraman parodileri, Vought’un takımından sıkılanlara yeni bir soluk getirebilirler. İkinci sezonda Aya Cash’in hayat vereceği Stormfront karakteri de bir Payback üyesi. Hatta dizide de hikayenin ana elementlerinden biri olarak yer verilen Compound V’nin ölü süper kahramanları diriltme gücü bulunuyor. Dolayısıyla hikaye çok farklı yerlere gidebilir.

The Boys dizisi nerede yayınlanıyor?

2019 yılının en başarılı dizilerinden biri olan The Boys, Amazon’un dijital yayın platformu olan Amazon Prime Video’ya özel olarak yayınlanıyor. Dizinin sekiz bölümden oluşan ilk sezonu 26 Temmuz tarihinde yayınlandı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz