The Crown erken final yapacak

Kraliçe 2. Elizabeth'in taht yolculuğunu ekranlara taşıyan The Crown, beklenenden erken final yapacak!

0

Netflix’in altı sezon sürmesi beklenen sevilen dizisi The Crown, beşinci sezonuyla birlikte ekranlara veda edecek. Kraliçe 2. Elizabeth dönemine odaklanan ve İngiliz kraliyet yaşamına odaklanan The Crown, Rotten Tomatoes’da 89% üzeri olumlu puan alan ilk üç sezonuyla Netflix’in en büyük hitlerinden biri oldu. İlk iki sezonun oyuncu kadrosunda değişikliğe giden dizinin on bölümden oluşan üçüncü sezonu 17 Kasım 2019 tarihinde yayınlandı.

Dizinin ilk iki sezonunda Kraliçe 2. Elizabeth’e hayat veren isim Claire Foy oldu

Dizinin ele aldığı zaman aralığı Birleşik Krallık’ın mevcut kraliçesi 2. Elizabeth’e uzandığından, dizinin her iki sezonda bir başrol değiştirmesi kararlaştırılmıştı. 2. Elizabeth’i monarşinin başına geçtiği ilk dönemlerin ele alındığı ilk iki sezonda canlandıran isim olan Claire Foy, bu rolüyle Altın Küre ve Emmy kazandı. Üçüncü sezonda rolü devralan isim ise Olivia Colman oldu. Foy gibi Kraliçe Elizabeth rolü sayesinde Altın Küre ödülüne layık görülen Colman, Margaret Thatcher ve Leydi Diana gibi ikonik isimlerin yer alacağı dördüncü sezonda son kez seyirci karşısına çıkacak.

Netflix’e ait Twitter hesabından yapılan açıklamayla Kraliçe Elizabeth rolünü devralacak kişinin yalnızca tek bir sezon ekranlarda olacağı duyuruldu. İlk olarak her biri on bölümden oluşan altı sezon şeklinde planlanan dizi, görünüşe göre beşinci sezonuyla final yapacak. The Crown dizisinin yaratıcısı Peter Morgan, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla dördüncü sezonun yapım aşamasının başladığını söylemişti.

Netflix’e ait ‘’See What’s Next’’ Twitter hesabı yaptığı duyuruda Kraliçe Elizabeth’i beşinci sezonda canlandıracak ismi de paylaştı: Imelda Staunton. Birçok kişinin Harry Potter filmlerindeki Dolores Umbridge rolüyle tanıdığı İngiliz aktris, 2019 yılında Downton Abbey ve Maleficent: Mistress of Evil gibi yapımlarda rol aldı.

The Crown dizisinin final sezonu hikayeyi bulunduğumuz yüzyıla taşıyacak. Şu ana dek skandallar, Kraliçe Elizabeth’in medikal sorunları, monarşinin Birleşik Krallık üzerinde etkisi gibi birçok farklı konuyu ele alan dizinin beşinci sezona dek yirmi yılı kapsayan bir dönemi doldurması gerekiyor. Dizi, final sezonuyla birlikte on yıldan uzun bir süre ileri atlayabilir. The Crown dizisinin henüz yapım aşamasında olan dördüncü sezonu için herhangi bir tarih paylaşılmadı.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz