The Mandalorian: Bebek Yoda’nın ismi ne?

The Mandalorian dizisinin sürpriz olduğu kadar sevimli ismi Bebek Yoda'nın gerçek ismi ne?

0

Disney+ platformunun çıkış dizisi olan ve Star Wars galaksisinin kanunsuz köşelerinde yaşanan maceraları konu alan The Mandalorian, bir hafta içerisinde yayınlanan iki bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı. Dizi Star Wars evrenine dair içerdiği birçok gönderme ve ziyaret ettiği yeni dünyaların yanı sıra en büyük sürprizini ilk bölümün sonuna sakladı: Bebek Yoda.

Bebek Yoda, yeni doğmuş biri gibi gözükmesine rağmen 50 yaşında

Star Wars külliyatının en büyük Jedi ustalarından olan Yoda’nın ırkı daha önce belirtilmemişti. Filmlerde ya da Legends olarak kabul edilen Star Wars eserlerinde Yoda’nın ırkından başka herhangi bir karaktere rastlamadık. Dolayısıyla The Mandalorian dizisinde karşımıza çıkan ‘Bebek Yoda’ birçok teoriyi de beraberinde getirdi. İlk bölümün sürprizi olarak karşımıza çıkan Bebek Yoda, ikinci bölümde ise daha fazla ekran süresine sahip.

Şu anda Star Wars evreninde izleyiciler tarafından Bebek Yoda olarak anılan karakterin canonda yer alan ismi ‘The Child / Çocuk’. Bu karakterin kim olduğu ve hikayeye ne şekilde etki edeceği, yeni filmlerle nasıl bağlanacağı konusunda sayısız teori ortaya atılırken Lucasfilm’in Bebek Yoda için planladığı ve henüz açığa çıkmayan bir isim bulunuyor. Dizide Greef Carga karakterine hayat veren Carl Weathers, Reuters’a yaptığı açıklamada Bebek Yoda ve önümüzdeki bölümler hakkında ipuçları verdi:

”Bebek Yoda’nın kim olduğunu, neden hikayede yer aldığını ve kendisinin gerçekten de bebek bir Yoda mı olduğunu anlamanız için diziyi sonuna kadar takip etmeniz gerekiyor. Kendisi oldukça sevimli, zeki ve kendine ait bir ismi var. Bu ismi kesinlikle söyleyemem, fakat kendisi son derece sevimli biri.”

Carl Weathers / Greef Carga
İkinci bölümde daha fazla ekran süresine sahip olan karakter, sahip olduğu gücün farkında

Yeni doğmuş sevimli bir bebek gibi görünüyor olmasına rağmen Bebek Yoda, aslında 50 yaşında. Yani kendisi The Phantom Menace filminde yaşanan olaylar esnasında hayattaydı. Bu kadar uzun bir süre kendisinin evren hakkında diğer tüm karakterlerden daha fazla bilgiye sahip olması için oldukça yeterli bir süre. İkinci bölümde karakterin kendi güçlerinin farkında olduğunu ve bunu kullanabildiğini de gördük. Tüm bu yaşananlarla birlikte şimdilik Bebek Yoda olarak bilinen karakterin hikayeye nasıl etki edeceği, yeni üçlemeyle ne şekilde bağlanacağı ve Galaktik İmparatorluk’tan arta kalan bir subayın ondan ne istediği gibi sorular The Mandalorian dizisinin ana hikayesine yön verecek gibi gözüküyor.

The Mandalorian dizisinin üçüncü bölümü 22 Kasım tarihinde yayınlanacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz