The Mandalorian dizisinin yeni karakteri açıklandı

Star Wars evreninin ilk live-action dizisi olan The Mandalorian, yeni bir karakterini duyurdu. Ming-Na Wen'in hayat vereceği yeni karakter kim?

0

Merakla beklenen Disney+ platformunun çıkış dizilerinden biri olacak The Mandalorian‘a kavuşmamıza oldukça az bir süre kaldı. Pedro Pascal‘ın baş rolünde yer alacağı dizinin oyuncu kadrosu da geçtiğimiz aylarda belli olmuştu. Gelecek haftaki prömiyerin öncesinde Vanity Fair tarafından yayınlanan yeni teaser, son olarak Agents of Shield dizisinde rol alan Ming-Na Wen‘in dizide hayat vereceği karakterle tanışmamızı sağlıyor: bir suikastçi olan Fennec Shand.

Ming-Na Wen, daha önce Agents of Shield ve Mulan gibi yapımlarda rol aldı

Agents of Shield ve Mulan gibi yapımlarda adını duyuran Ming-Na Wen, 12 Kasım tarihinde ilk bölümüyle karşımıza çıkacak olan The Mandalorian dizisinde Pedro Pascal‘ın hayat verdiği maskeli ödül avcısıyla yolları kesişen bir suikastçi olarak yer alacak. İsminin Fennec Shand olduğu açıklanan bu karakterin Pascal’ın hayat verdiği ödül avcısı ile hikayenin gidişatı esnasında karşılaşması bekleniyor.

Başarılı aktris, teaserı yayınlayan Vanity Fair’e yaptığı açıklamada karakterinin oldukça yetenekli bir suikastçi olduğunu ve silahlar konusunda olağanüstü bir çeşitlilikle hareket ettiğini söyledi. Fennec Shand isimli bu karakterin hangi tarafta yer alacağı ise henüz belirsiz. Galaksinin suç ve kanunsuzlukta dolu köşelerinde yer alan hikayeleri konu edinecek olan dizinin iyi ya da kötü yerine çok daha gri karakterlerle karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

The Mandalorian dizisi Return of the Jedi filminin sonrasında geçecek

Iron Man filmlerinin yapımcısı olan ve Marvel Sinematik Evreni içerisinde önemli işlere imza atmış Jon Favreau tarafından yaratılan The Mandalorian, Star Wars evreninde geçen ilk live-action dizi olma ünvanını taşıyor. Dizi, Return of the Jedi filminin sonunda Galaktik İmparatorluk’un çöküşe uğramasının ardından galaksinin suç ve kanunsuzlukla dolan köşelerinde yaşanan maceraları konu alacak. Galaksiye çok daha western bir yaklaşım getirecek olan The Mandalorian dizisinde Pedro Pascal‘ın hayat vereceği ana karakter ise Sergio Leone imzalı 60’ların Spaghetti Western karakterlerinden ilham alınmış. Giancarlo Esposito, Werner Herzog ve Gina Carano gibi isimlerin yer aldığı diziye ünlü yönetmen Taika Waititi de savaşçı bir android olan IG-11’ın sesi olarak dahil olacak. Dizi süresince Star Wars evreninden hangi tanıdık karakterlerle karşılaşacağımız ise merak konusu.

The Mandalorian dizisinin ilk bölümü Disney+ platformunun da çıkış tarihi olan 12 Kasım’da izleyicilerle buluşacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz