The New Pope: Çıkış tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu

2016 yılında yayınlanan ve baş rolünde ünlü aktör Jude Law'un yer aldığı The Young Pope, büyük beğeni toplamıştı. John Malkovich'in yeni bir Papa olarak karşımıza çıkacağı devam dizisi The New Pope ne zaman yayınlanacak?

0

HBO’nun 2016 yılında yayınlanan ve BAFTA ödüllü yönetmen Paolo Sorrentino tarafından ekranlara getirilecek bir mini dizisi olarak tasarlanan The Young Pope, çok geçmeden bir devam dizisine kavuştu. The New Pope isimli devam dizisi isminden de anlaşılacağı üzere yeni bir Papa’nın hayatını ekranlara taşıyacak. Dizinin baş rolünde yer alacak isim ise Oscar ödüllü aktör John Malkovich.

Malkovich’in HBO’nun The New Pope isimli yeni dizisinde baş rolde yer alacağı 2018 yılının yaz aylarında duyurulmuştu. Ünlü aktörün karakteri hakkında herhangi bir bilgi verilmese de, dizinin ismi üzerinden bir çıkarım yapmak zor değil. Yeni dizinin ismi bir cliffhanger ile sona eren The Young Pope dizisinin finalinin hemen ardından açıklanmıştı.

The New Pope fragmanı

The New Pope dizisi için yayınlanan ilk fragman, iki Papa’nın arasındaki farkları abartılı bir biçimde gözler önüne seriyor. Jude Law‘un Papa’sı bir plajda kadınları etkilemeye çalışırken, Malkovich’in yeni Papa’sı ise çok daha ciddi işlerle meşgul gibi gözüküyor.

The New Pope çıkış tarihi

The New Pope dizisinin ilk bölümü 13 Ocak Pazartesi günü HBO’da yayınlanacak.

The New Pope konusu ne?

2016 yılında yayınlanan The Young Pope, ilk Amerikan Papa olan Lenny Belardo yani Papa 13. Pius’un ilk döneminde yaşadığı karmaşık hayatı konu alıyordu. Bulunduğu konum için oldukça genç biri olan Papa, kilisenin olağan işleyişine aykırı davranışlarda ve eylemlerde bulunarak tepkileri üzerinde toplamıştı. Aynı zamanda yetenekli bir politikacı da olan Jude Law‘un Genç Papa’sı, görünüşe göre yeni diziyle bir kez daha ekranlara dönecek.

Ünlü aktör John Malkovich, daha ciddi bir Papa olarak karşımıza çıkacak

Jude Law, The New Pope dizisi için yardımcı oyunculardan biri olarak listelendi. Kendisinin yeni dizide alacağı rol şu anlık Malkovich’in yeni karakteri kadar gizemli. Yani Jude Law yalnızca bir cameo olarak yer alabileceği gibi, dizide önemli bir pozisyonda da karşımıza çıkabilir.

The New Pope oyuncu kadrosu

The New Pope dizisinin baş rolünde yer alacak olan John Malkovich, birçok filmiyle tanınan ünlü bir aktör. Dangerous Liaisons ve Con Air gibi yapımların yanı sıra Being John Malkovich isimli meta filmiyle de tanınan aktör, yeni bir Papa’ya hayat verecek. Malkovich, en iyi yardımı erkek oyuncu rolünde iki Oscar adaylığına sahip. Showtime’da yayınlanan Billions ile televizyon ekranlarına dönüş yapan aktör, Amazon Prime’da yayınlanan The ABC Murders dizisinde Agatha Christie’nin ünlü dedektifi Hercule Poirot’a hayat vermişti.

John Malkovich ve Jude Law

Dizide yardımcı rolde yer alacak Jude Law ise son olarak bir Potterverse serisi olan Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald filminde yer aldı. Ünlü aktör, bu filmde Albus Dumbledore’un gençliğini canlandırdı. Bunun yanında Mart ayında vizyona giren Captain Marvel filminde de rol alan Law, 2020 yılının aralık ayında yayınlanması planlanan Sherlock Holmes 3 filminde Dr. John Watson rolüyle bir kez daha beyazperdede olacak.

Law’un yanı sıra Silvio Orlando, Javier Cámara, Ludivine Sagnier, Cécile de France ve Maurizio Lombardi isimler de The New Pope dizisi için geri dönecek.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz