The Witcher kaç sezon devam edecek?

2019 yılının en çok izlenen dizilerinden The Witcher kaç sezon devam edecek?

0

The Witcher, Netflix’te yayınlanan ilk sezonuyla seyirci karşısına çıkalı henüz bir aydan az bir süre geçmiş olmasına rağmen uzun süre ekranlarda olacağının onayını almış durumda. Dizinin yapımcısı Lauren Schmidt Hissrich tarafından yapılan açıklamaya göre The Witcher dizisi için yedi sezonluk bir planlama yapıldı. Andrzej Sapkowski’nin dünyaca ünlü roman serisinden uyarlanan ve canavar avcısı Geralt rolünde Henry Cavill‘ı izlediğimiz The Witcher, ilk sezonuyla birlikte Netflix’in 2019 yılında en çok izlenen dizisi konumuna ulaştı. Görünüşe göre ilk sezonu olumlu yorumlar toplayan dizinin önü oldukça açık.

The Witcher‘ın ilk sezonu 20 Aralık tarihinde Netflix’te yayınlandı. Dizinin Netflix tarafından onaylanan ikinci sezonu ise 2021 yılında ekranlarda olacak. Doğrusal bir hikaye anlatımını tercih etmeyen ilk sezon çoğunlukla Yennefer, Ciri ve Geralt’ın karakter gelişimlerine odaklandı. Aynı zamanda Kıta’da yaşayan kişiler, büyücüler ve politik dengeler hakkında da bilgiler veren ilk sezon arkasında birçok soruyu da bırakmıştı.

GamesRadar’ın haberine göre dizinin yapımcısı Hissrich, toplamda yedi sezonluk bir hikaye planlamış durumda. Video oyunları ve roman serisiyle halihazırda dünyaca ünlü bir marka olan The Witcher, Netflix’in beklentisini boşa çıkarmamış ve son günlerinde dahil olduğu 2019 yılının Netflix üzerinde en çok izlenen dizisi konumuna ulaşmıştı. Dizinin ikinci sezon onayı ise henüz ilk sezon yayınlanmadan geldi. Daha önce The Umbrella Academy ve Daredevil gibi dizilerin de yapımcılığını üstlenen Hissrich, karakterlerin geleceğe dek sürecek hikayelerinin taslaklarının oluştuğunu belirtti.

İlk sezonuyla üç ana karakterin de gelişimini ayrı ayrı olarak gözlemlediğimiz The Witcher, ikinci sezonuyla birlikte ana karakterleri bir arada izleme şansı sunacak. Ayrıca ikinci sezonda Vesemir başta olmak üzere The Witcher evreninin popüler birçok karakterinin de diziye dahil olması bekleniyor. Hayranların Vesemir rolü için bir numaralı tercihi olan ünlü aktör Mark Hamill, rol ile ilgili söylentilere kişisel Twitter hesabından yanıt vererek böyle bir teklif alması durumunda değerlendirebileceğini açıklamıştı.

The Witcher ikinci sezon ne zaman yayınlanacak?

Lauren Schmidt Hissrich’in yedi sezonluk planlarının bulunduğunu açıkladığı ve şimdiden geniş bir kitle tarafından oldukça beğenilen The Witcher dizisinin ikinci sezonu 2021 yılında Netflix’te olacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz