The Witcher Netflix’in en çok izlenen dizileri arasına girdi

The Witcher, 76 milyon kullanıcıya ulaşan ilk sezonuyla birlikte Netflix'in en çok izlenen dizileri arasına girdi.

0

The Witcher, Netflix’te yer alan yapımlar arasında ‘ilk sezonu en fazla izlenen’ dizi olmaya aday. Andrzej Sapkowski’nin romanlarından uyarlanan dizi, halihazırda video oyunları ve kitaplarıyla mevcut olan büyük kitlesinin yanı sıra evrenle ilk kez tanışacak izleyicilerin de beğenisini kazanmayı başardı. Henry Cavill’ın Rivialı Geralt rolüyle büyük beğeni topladığı The Witcher dizisi, Stranger Things ve The Mandalorian’ın ilk sezonlarının ardından üçüncü sıraya ulaşmış durumda.

The Witcher’ın ilk sezonu 76 milyon Netflix kullanıcısı tarafından izlendi

Markanın çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan video oyun serisi yerine Sapkowski’nin kitaplarını baz alan dizi,  sonlarına doğru seyirci karşısına çıktığı 2019’un en çok konuşulan yapımlarından biri oldu. Dizi, kitap ve oyunların satışlarını oldukça yüksek oranda arttırmasının yanı sıra ‘’Toss A Coin to Your Witcher’’ şarkısı da viral etki yaratmayı başardı. The Witcher, bazı eleştirmenler tarafından karışık notlar alsa da özellikle hayranlar tarafından olumlu tepkilerle karşılaştığı bir ilk sezonu geride bıraktı.

Netflix’in 2019 yılının dördüncü çeyreğine dair verilerine göre The Witcher, en başarılı ilk sezonlardan birine sahip. Dizi, ilk dört hafta boyunca 76 milyon Netflix kullanıcısı tarafından izlendi. Netflix, bir dizinin izlenme sayılarını tespit etmek için ‘’en az iki dakika’’ kuralını benimsiyor. Dolayısıyla ‘’en az yüzde yetmişini tamamlama’’ şartı The Witcher için geçerli değil. İki dakikalık bu dilim yüksek bir süre olmasa da Netflix sahibi 76 milyona yakın eve ulaşabilen dizinin Netflix için büyük başarı sağladığı kesin.

The Witcher, ikinci sezonuyla 2021 yılında geri dönecek

The Witcher, ilk duyurulduğundan bu yana finaliyle hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones’un yerine geçebilecek dizi olarak görülüyordu. Dizi, ilk sezonuyla bu beklentileri tam olarak karşılayamasa da oldukça yüksek bütçeli bir yapım olduğunu ispatladı. İlerleyen sezonlarda çok daha yüksek bütçelere sahip olacak The Witcher, önümüzdeki yıllarda öngörülemeyen başarılara ulaşabilir.

The Witcher dizisinin ilk sezonu doğrusal olmayan bir hikaye anlatımı tercih etmişti. Bu açıdan eleştirilere maruz kalan dizi, showrunner Lauren Schmidt Hissrich’in açıklamasına göre ikinci sezonunda daha çizgisel bir yola gidecek. The Witcher dizisinin ikinci sezonunun 2021 yılında Netflix’te yayınlanması planlanıyor.


YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz