HBO’nun en başarılı yapımlarından Westworld dizisinin ikinci sezonunun sona ermesinden bu aya tam 16 ay geçti. Jonathan Nolan ve Lisa Joy ikilisinin çok başarılı bir ilk sezonun ardından ortaya koyduğu ikinci sezon eleştirmenler arasında görüş ayrılıklarına neden olsa da dizinin üçüncü sezonuna dair heyecanlı bekleyiş yerini hep korudu. Özellikle Game of Thrones‘un final yapması, Watchmen ve His Dark Materials gibi dizilerin de aramıza katılmaya yaklaşmış olmasıyla HBO’nun bilim kurgu-fantezi türü açısından altın bir çağa girişine şahitlik ediyoruz.

Westworld’ün ‘Westworld III’ olarak da isimlendirilen üçüncü sezonu yaklaşmışken, yeni sezon hakkındaki tüm bilgileri listeledik.

Nerede kalmıştık?

İkinci sezonun finalinde Dolores’in planını başarıyla gerçekleştirdiğine şahit olduk

Dizinin ikinci sezonu Maeve (Thandie Newton) dahil olmak üzere birçok Host’un ölümüyle ya da Dolores’in onları ‘kimsenin bulamayacağı bir yere’ göndermesiyle Öteki Vadi’ye geçmeleriyle sonlanmıştı. Sezon finali itibariyle yaşıyor olduğuna emin olabildiğimiz karakterler Bernard (Jeffrey Wright) ve Dolores (Evan Rachel Wood). Aynı zamanda yine yaşıyor olan Stubbs (Luke Hemsworth) karakterinin de aslında bir Host olduğu iması yapıldı.

Charlotte Hale’i (Tessa Thompson) öldüren Dolores, kaçış planını gerçekleştirmek için onun bedenini bir Host haline getirdi. Bu Host, hem kendisinin hem de Bernard’ın bedenlerini Arnold’ın evinde tekrar bir araya getirmeden önce Bernard’ı öldürmüştü. Host Hale, kaçarken yanına kim oldukları belli olmayan beş farklı Host’un kontrol ünitesini de aldı. Ayrıca şu anda Host Hale’ın kim olduğu da belli değil.

Son olarak, Man in Black rolüyle izlediğimiz Ed Harris‘in post-apokaliptik bir gelecekte aslında ölmüş olan kızı Emily (Katja Herbers) tarafından teste tabi tutulduğunu gördük.

Üçüncü sezon fragmanları

Dizinin üçüncü sezonuna dair iki adet fragman yayınlandı. Yeni sezonda Dolores, Host Hale, Bernard ve ismini bilmediğimiz birçok Host gerçek dünyada yaşamlarını sürdürüyor olacak.

Üçüncü sezona ait ilk fragman geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Game of Thrones finalinden hemen sonra yayınlandı. Westworld III’ye ait ilk fragman, diziye katılacak yeni karakterler üzerinde duruyor. Fragmanda Dolores’in gözükmesine rağmen HBO ve Westworld ekibi dizinin üçüncü sezonunda ana kadrodan yer alacak isimler konusunda fazlasıyla sessiz.

Pink Floyd grubundan Brain Damage şarkısının ”Seni ayın karanlık yüzünde göreceğim” sözleri eşliğinde açılan fragman, gerçek dünyanın distopik havasına adım atmamızla birlikte çok daha karanlık bir Westworld izleyeceğimizin sinyalini veriyor. Fragmanda, diziye yeni katılacak olan isimlerden Aaron Paul‘un karakterinin kendi geçmişi hakkında konuşmasını dinliyoruz.

Yayınlanan bir diğer fragman ise ilkinden bir dakika daha uzun ve ana kadrodan tanıdığımız karakterleri içeriyor. Dolores’in konuşmasıyla başlayan fragmanda Bernard ve Maeve’i de görme şansı yakalıyoruz. Dizinin üçüncü sezonunda yer alacak Hostlar, bu üçlüden ibaret olmayacak.

Fragmanda Maeve’in yer aldığı kısım ise oldukça ilginç. Maeve, İkinci Dünya Savaşı temalı bir parkta karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Vera Lynn’in 1939 tarihli ve İkinci Dünya Savaşı sırasında oldukça popüler olan We’ll Meet Again şarkısının arka planda çalıyor olması da Maeve’in nerede bulunduğuna dair en önemli ipuçlarından. Dizinin üçüncü sezonunda her bir Host, kendi yolunu çizmiş gibi.

Geri dönen yüzler

Ed Harris, üçüncü sezonda karşımıza çıkacak isimler arasında yer alıyor

Dizinin üçüncü sezonuna dair yayınlanan ikinci fragmanda gördüğümüz üzere Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Rodrigo Santoro ve Ed Harris gibi isimler yeni sezonda da yer alacak. Katja Herbers, bir Host olarak ikinci sezon finalinde karşımıza çıkmıştı. William’ın kızı Emily olarak diziye dahil olan ve karakteri öldürülen Herbers, IMDB’de yer alan bilgiye göre yeni sezonda ‘Grace’ isimli bir Host’u canlandıracak. Grace, Lisa Joy tarafından da onaylandığı üzere Emily’e ait bir Host.

Yeni yüzler

Aaron Paul ve Scott Mescudi’nin karakterlerini bir hapishanede görüyoruz

Westworld III’ye ait ilk fragmanın odak noktasında yeni sezonda izleyeceğimiz yeni isimler var. Aaron Paul ve Scott “Kid Cudi” Mescudi‘yi bir hapishanede görüyoruz. Üçüncü sezonda yer alacağı onaylanan diğer yeni isimler ise Lena Waithe, Vincent Cassel ve Marshawn Lynch. Bu isimlerden Lynch, emekli bir NFL oyuncusu.

Paul tarafından canlandırılacak olan karakter olan Caleb, Los Angeles’da yaşayan bir inşaat çalışanı. Fragmanlardan gördüğümüz kadarıyla Caleb ve Dolores, üçüncü sezonda sık sık etkileşimde kalacak. Entertainment Weekly tarafından dizinin showrunner ikilisi Jonathan Nolan ve Lisa Joy ile yapılan röportajda, diğer tüm Hostlar yeni dünyada bir kültür şoku yaşarken Caleb’ın Dolores üzerinde önemli etkisinin olacağı söylenmişti.

Vincent Cassel‘in canlandıracağı kişinin ise kötü bir karakter olacağı iddia ediliyor. Lena Waithe tarafından canlandırılacak karakter hakkında ise herhangi bir bilgi yok.

Westworld dizisinin yeni sezonu ne zaman yayınlanacak?

Westworld III, on bölümlük diğer iki sezonun aksine sekiz bölümden oluşacak. Bunun sebebi hakkında herhangi bir açıklama yapılmasa da Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un sekiz bölüme tam olarak sığacak bir hikayeye sahip olmaları tek neden olabilir.

Westworld dizisinin üçüncü sezonunun ne zaman yayınlanacağı hakkında kesinleşmiş bir bilgi yok. HBO’dan Casey Bloys’a göre dizinin yeni sezonunun 2020 yılının ilk yarısı içerisinde yayınlanması bekleniyor.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz