Yeni Star Wars dizileri geliyor!

Disney CEO'su Bob Iger, üç yeni Star Wars dizisinin yolda olduğunu açıkladı!

0

Disney CEO’su Bob Iger’ın yaptığı açıklamaya göre, eğlence sektörü devinin yeni yayın platformu olan Disney+ için yeni Star Wars dizileri yolda. Star Wars filmlerinin önümüzdeki ay vizyona girecek olan The Rise of Skywalker ile birlikte bir süreliğine beyazperdeye ara vereceğinden dolayı Lucasfilm, gözünü küçük ekranlara çevirmiş durumda. Disney+ platformunun kullanıma açılmasıyla birlikte Star Wars evreninde geçen bir dizi olan The Mandalorian‘ın ilk bölümü izlenebilir halde izleyicilerin karşısına çıkacak. Lucasfilm aynı zamanda Rogue One filminin baş rollerinden Diego Luna‘nın yer aldığı bir dizi ve Ewan McGregor‘lı bir Obi-Wan Kenobi mini dizisi hazırlığında.

Dizisi gelebilecek 5 Star Wars karakterini bu yazımızda ele almıştık.

Diego Luna, Rogue One filminde Cassian Andor rolüyle karşımıza çıkmıştı

Disney+ platformu için planlanan Star Wars içerikleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Şu an Disney+’ta yayınlanması planlanan üç ayrı Star Wars dizi projesi bulunuyor. Duyuruları aylar önce yapılan ve merakla beklenen Marvel Sinematik Evreni’ne bağlı birden fazla dizinin de gelecek olmasıyla Disney+, orijinal içerik konusunda dijital yayın platformları arasındaki en ciddi rakip konumuna ulaşmaya aday gözüküyor.

THR’dan Aaron Couch’ın kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Disney CEO’su Bob Iger, Disney+ platformunda yer alacak olan Star Wars dizileri hakkında yeni bilgiler paylaştı.

Söz konusu yeni dizilerin ne hakkında olacağı bilinmese de işin ucunda Star Wars olduğunu düşünürsek ihtimallerin ucu oldukça açık. Lucasfilm’in orijinalinde bir film olarak planlanan Obi-Wan Kenobi projesini bir mini diziye dönüştürmesinin ardından, aynı yol Solo: A Star Wars Story devam filmleri için de tercih edilebilir. Lucasfilm, Han Solo karakterinin gençliğini canlandıran Alden Ehrenreich ile üç filmlik bir anlaşma imzalamıştı. Solo filmi gişede başarısız olduğundan bir devam filmi ihtimali düşük olsa da, Han Solo karakteri aynı Obi-Wan Kenobi gibi mini bir diziyle ekranlara dönebilir. #MakeSolo2Happen hashtaginin bu yılın başlarında viral olmasıyla hayranların da yeni bir Han Solo hikayesine sıcak baktığı görülüyor.

Ewan McGregor, sevilen karakter Obi-Wan Kenobi rolüyle Disney+ platformunda yer alacak isimlerden biri

Bob Iger’ın bahsettiği yeni üç Star Wars dizisinin ne hakkında olacağı henüz bilinmese de, Disney+ platformu aynı Marvel’da olduğu gibi Star Wars markasından da sonuna kadar yararlanacak gibi gözüküyor. Disney+’ta yayınlanacak olan ilk Star Wars dizisi The Mandalorian, ilk bölümüyle birlikte 12 Kasım tarihinde izlenebilir olacak.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz